2 MIEJSCE KOSZYKARZY UKS REGIS WIELICZKA w 3 LIDZE.

Kto spodziewał się łatwego zwycięstwa dającego cel który przyświecał drużynie UKS REGIS Wieliczka już właściwie po zakończeniu pierwszej rundy mógł tak myśleć na meczu przez jedynie 1 kwartę spotkania. REGIS rozpoczął mecz z impetem prowadząc po 6 minutach 16-6 a właściwie zaczął tak Przemek Wójcik który po dobrych asystach kolegów pod kosz i tradycyjnymi trójkami w początku meczu zdobył w tym czasie 10 pkt. Po tym fragmencie gra się wyrównała z wynikiem oscylującym w okolicach 10 pkt przewagi. Wynik utrzymywany był głownie dzięki rozgrywającemu bardzo dobre spotkanie Marcinowskiemu. Jednak ostatnie słabe 2 minuty spowodowały zbliżenie się rywala na odległość 4 pkt. 40-36. Niestety druga połowa zaczęła się dla wielickich koszykarze nie pomyślnie. 4 celne trójki w ciągu 5 minut gości i brak odpowiedzi REGIS-u  rywal objął prowadzenie 52-48. Wtedy rozgrywający również najlepsze spotkanie w lidze seniorskiej rozgrywający UKS REGIS Alberta Mordarski ( najlepszy zawodnik tego meczu) przeprowadził kilka skutecznych akcji i po nich REGIS odzyskał prowadzenie 55-52 po 3 kwartach. 4 kwarta to powrót do skutecznej gry grającego z lekkim urazem Adriana Kapuścińskiego ( grał tylko w 2 połowie) który rzucił wszystkie swoje 12 punktów w tej kwarcie dając nam bezpieczeństwo wygrania spotkania. Końcowa wygrana 85-74 i zasłużona radość całego zespołu z uzyskanego wyniku w tym sezonie i awansu do szczebla centralnego – czyli baraży o 2 ligę. Przed zespołem teraz 3 dniowy turniej 1 rundy barażu i z zainteresowaniem będziemy oczekiwać kogo przydzieli nam los w losowanych grupach w Warszawie. Bardzo udany sezon przyniósł nam 14 zwyciestw i 4 porażki i zasłożone 2 miejsce w 3 lidze.  Punkty w tym meczu zdobyli Mordarski 18, Wójcik 18, Marcinowski 16, Kapuściński 12, Wolski 8, Kurek 6, Markowski 5, Dubiel 2, Szydłowski, Antek Gawor
Warto w tym miejscu podziękować głównym sponsorom drużyny seniorskiej Powiatowi Wielickiemu i Gminie Wieliczka oraz wszystkim sponsorom którzy wspierają naszą drużynę i klub dając szansę na osiąganie sukcesów sportowych. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Powiatu Wielickiego i Gminy Wieliczka.