WIELKI SUKCES UCZNIÓW ZE SZCZYTNIK

W ostatnich dniach uczniowie Szkoły Podstawowej w Szczytnikach odnieśli ogromny sukces zwyciężając w dwóch prestiżowych zawodach. Najpierw okazali się najlepsi w finale wojewódzkim XI Memoriału im. A. Grubby, gdzie w pokonanym polu zostawili 12 drużyn szkolnych z całego województwa. Oprócz wygranej zespołowej – uczeń ze Szczytniki – Kacper Turecki został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. Sukces ten nie przyszedł mu łatwo, gdyż o to trofeum musiał stoczyć dodatkowy pojedynek (1 set) ze swoim kolegą z drużyny Mateuszem Kucharskim.

„Obaj zawodnicy nie mieli żadnej porażki w tym turnieju, a organizatorzy jakoś musieli rozstrzygnąć sprawę pierwszego miejsca. Postanowiono rozegrać złoty set. Oprócz chłopców w turnieju udział wzięły dziewczęta, które w silnej stawce zespołów zajęły IX miejsce” – powiedział W. Biernat.

„W nagrodę moi  uczniowie pojadą na ogólnopolski finał do Sopotu, który odbędzie się w dniach  9-11 VI 2017 r.” – dodał pan Biernat.

Następnie uczniowie ze Szczytnik okazali się najlepsi w finale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym drużynowym, rozegranym 12 kwietnia w Limanowej. Po dramatycznej walce pokonali w finale gospodarzy 3:1 broniąc mistrzowskiego tytułu zdobytego przed rokiem. Drużyna ze Szczytnik zdobywała ten zaszczytny tytuł po raz czwarty w ciągu ostatnich sześciu lat!!!. Autorami sukcesu byli: Kacper Turecki i Konrad Wcisło.

„To zwycięstwo przyszło nam z wielkim trudem. Na trzy dni przed turniejem na anginę zachorował nam Mateusz Kucharski, dlatego do Limanowej pojechaliśmy w 2 – osobowym składzie. Do tej pory Mateusz i Kacper to była silna para deblowa, ale z konieczności musieli zagrać Kacper i Konrad. O gry pojedyncze nie martwiłem się, bo obaj grali ostatnio świetnie, ale wielką niewiadomą była gra podwójna. Do finału dotarli bez przeszkód zwyciężając wszystkie mecze po 3:0. W finale spotkali się z SP nr 4 w Limanowej, która grając u siebie mogła liczyć na pomoc kibiców. Po pierwszych grach pojedynczych było 1:1 i wiadome było, że o wszystkim zadecyduje gra podwójna. Niestety ta nie układała się dobrze i chłopcy przegrywali już 2:0 i 7:3. Żadne uwagi nie pomagały, brakowało pomysłu na grę, już byłem pogodzony z porażką. W tym momencie pewni siebie gospodarze zaczęli grać nonszalancko, szybko, nieskutecznie i przegrali seta. W następnym po zaciętej walce wygrywają moi chłopcy i doprowadzają do piątego seta. Ten już odbywa się bez historii. Załamani uczniowie z Limanowej popełniają liczne błędy, które bezlitośnie wykorzystują moi uczniowie. Wygrywają seta do 4 i cały pojedynek 3:2. Takiej szansy nie mogliśmy już zmarnować. Kacper gładko wygrywa swój pojedynek i  Szczytniki triumfują. W nagrodę pojadą na Mistrzostwa Polski Szkół do Rawy Mazowieckiej (25 – 27 V)” – z radością przekazał nam relację opiekun drużyny Wojciech Biernat.

Również doskonale spisały się dziewczynki ze Szczytnik: Angelika Filipek i Milena Gaj, które zajęły wysokie VII miejsce. Jest to spory sukces biorąc pod uwagę, że uczennice ze Szczytnik chodzą dopiero do klasy III!.

Wszyscy uczniowie na co dzień biorą udział w zajęciach UKS Rokicie prowadzonych przez trenerów: Paulinę Krużel i Daniela Bąka. Gratulujemy.