1 spotkanie „Wieliczka-Wieliczanie”  Bis!  z serii:  „Młodzi wieliczanie i ich talenty.”(2): z Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce

Stowarzyszenie „Klub Przyjaciół Wieliczki” (KPW),  zaprasza 26. 07. (środa) 2023.r. na godz.16.00-tą w Wieliczce do Urzędu Miasta i Gminy – sali „Magistrat” na 41 spotkanie z cyklu „Wieliczka-Wieliczanie” Bis!, ! drugie  z serii:  „Młodzi wieliczanie i ich talenty”: z Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (PCKZiU) w Wieliczce.”

Spotkanie jest organizowane pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka we współpracy z Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce. Pierwsze spotkanie z tej serii  jako 139 spotkanie „Wieliczka-Wieliczanie” Bis! odbyło się 29.07.2009 r. a relacje z niego opublikowano w zeszycie 84 „Biblioteczki Wielickiej”.

W nocie na to spotkanie napisałam: „W 30. rocznicę I pielgrzymki Ojca Św. Jana Pawła II do Ojczyzny w 1979 r. w ramach spotkań „Wieliczka-Wieliczanie powstała nowa seria, której bohaterem będzie pokolenie Jana Pawła II – młodzi wieliczanie, odkrywający i rozwijający swoje talenty. W 1985 r. papież Polak pisał w „Liście Apostolskim do młodych całego świata, z okazji Międzynarodowego Roku Młodzieży:…”Drodzy Przyjaciele! Abyście umieli zdać sprawę z nadziei, która jest w was.”(1 P.3/15).. Można powiedzieć, nawiązując do Ewangelii, że młodość, to czas rozpoznawania talentów. Równocześnie czas jest to czas wchodzenia na wielorakie szlaki, po których rozwija się cała ludzka działalność, praca i twórczość.”

W 2023 r. mija 18 lat od śmierci Ojca św. Jana Pawła II. W programie 41 spotkanie z cyklu „Wieliczka-Wieliczanie” Bis! wystąpią absolwenci PCKZiU w Wieliczce, którzy w tym roku kończą 18 lat, zdali maturę. Kolejno zaprezentują się:

  1. Anna Zadęcka, nauczyciel i opiekun Samorządu Szkolnego w PCKZiU w Wieliczce – Słowo wstępne.
  2. Michał Morawski, absolwent PCKZiU w Wieliczce, członek KPW- „Kiedy przyszłość spotyka przeszłość. O mojej przygodzie z historią”.
  3. Amelia Krawczyk i Oskar Wroniewicz – „Kampusowe granie na scenie Magistratu”.
  4. Zuzanna Ozga – „Teatr na scenie i za kurtyną”.
  5. Julia Ubik, Dominik Gumuła, Mateusz Uzar i inni – „Wielicka młodzież w orkiestrze dętej”.
  6. Paulina Natanek i Szymon Wyroba – „Z folklorem nam do twarzy”.
  7. Maksymilian Fijoł, informatyk – „Jak zdobyłem I miejsce w XV edycji ogólnopolskiego konkursu pt. „Zobaczyć matematykę” organizowanym przez AGH w Krakowie”
  8. Wspomnienia – Dyskusja.

Spotkanie prowadzi Jadwiga Duda, prezes Stowarzyszenia „Klub Przyjaciół  Wieliczki” i Michał Morawski. Spotkanie jest otwarte i może uczestniczyć w nim każdy zainteresowany, szczególnie zapraszamy absolwentów i uczniów PCKZiU w Wieliczce.              
Opracowała Jadwiga Duda