400.  lat (1623-1923) Zakonu Franciszkanów-Reformatów (OFM) w Wieliczce w służbie Bogu i ludziom

Stowarzyszenie „Klub Przyjaciół Wieliczki” (KPW),  zaprasza 31. 01. (środa) 2024 r. na godz.16.00-tą do Wieliczki,  do Urzędu Miasta i Gminy Wieliczka, przy ul. Powstania Warszawskiego 1, do sali „Magistrat”  na 47 spotkanie z cyklu „Wieliczka-Wieliczanie” Bis! pt. „400.  lat (1623-1923) Zakonu Franciszkanów-Reformatów (OFM) w Wieliczce w służbie Bogu i ludziom.”

Spotkanie jest organizowane pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka we współpracy z klasztorem  Franciszkanów-Reformatów  i Parafią pw. św. Franciszka z Asyżu w Wieliczce. W programie spotkania na wstępie koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Scholii „Aniołki św. Franciszka” działającej przy Parafii pw.  św. Franciszka z Asyżu w Wieliczce pod opieką o. Mariusza Tabora i kierunkiem Pawła Gawora.

Po koncercie prelekcje- prezentacje:

  1. Ojciec Mariusz Tabor, gwardian klasztoru Franciszkanów-Reformatów w Wieliczce i  proboszcz Parafii pw.  św. Franciszka z Asyżu  w Wieliczce  – „Jubileusz 400.  lecia Zakonu Franciszkanów-Reformatów w Wieliczce.”
  1. Film Ignacego Kowalewskiego pt. „Czcigodny Sługa Boży Alojzy Kosiba (1855-1939) OFM.”
  2. Dr hab. inż. arch. Andrzej Gaczoł, emerytowany profesor Politechnik Krakowskiej, wieliczanin – „Dzieje klasztoru Franciszkanów-Reformatów i kościoła pw. św. Franciszka z Asyżu w Wieliczce na przestrzeni 400 lat.”
  3. Marcin Perek, członek Stowarzyszenia „Klub Przyjaciół Wieliczki” -„Duchowni pochodzący z klasztoru Franciszkanów-Reformatów w Wieliczce in. Sługa Boży Brat Alojzy Kosiba (1855 – 1939) na przestrzeni wieków”.
  4. Wspomnienia – Dyskusja.

Spotkanie prowadzi Jadwiga Duda,  prezes Stowarzyszenia „Klub Przyjaciół Wieliczki”.

Uwaga! 31.01. 2024 r. o godz.14.30 –  zwiedzamy kościół i klasztor Franciszkanów- Reformatów w Wieliczce. Spotkanie w „Magistracie” o godz.16.00-tej jest otwarte i może uczestniczyć w nim każdy. ZAPRASZAMY.                             

       Opracowała Jadwiga Duda