48 spotkanie z cyklu „Wieliczka-Wieliczanie” Bis! pt. „Kodeks Dyplomatyczny Wielicki” (1872 r., Lwów)

Stowarzyszenie „Klub Przyjaciół Wieliczki” (KPW)  zaprasza 28. 02. (środa) 2024 r. na godz.16.00-tą do Wieliczki,  do Urzędu Miasta i Gminy Wieliczka, przy ul. Powstania Warszawskiego 1, do sali „Magistrat”  na 48 spotkanie z cyklu „Wieliczka-Wieliczanie” Bis! pt. „Kodeks Dyplomatyczny Wielicki” wydany z polecenia Agenora Gołuchowskiego, namiestnika Galicji (1872 r., Lwów).

Spotkanie jest organizowane pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka we współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Szkole „Małopolska” w Krakowie, Wieliczce  i  Szkołą Muzyczną I stopnia w Świątnikach Górnych.  

W programie spotkania na wstępie koncert gitarzystów ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Świątnikach Górnych pod opieką nauczycielki Justyny Dawidowicz.

Po koncercie prelekcje- prezentacje:

  1. Bohdan Piotrowicz, prezes Zarządu Wojewódzkiego i Powiatowego Stowarzyszenia Pomocy Szkole Małopolska w Krakowie, członek KPW – „Kodeks Dyplomatyczny Wielicki”  wydany z polecenia Agenora Gołuchowskiego, namiestnika Galicji  (Lwów 1872)”.
  2. Jadwiga Kowal, członek SPSM i KPW – „Wielickie środowisko żydowskie w wydawnictwach ZP SPSM Wieliczka”.
  3. Małgorzata Ciemińska, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Zdrowia Urzędu Miasta i Gminy Myślenice. – „Wieliczka w latach 1939-1945 w wydawnictwach ZP SPSM”.

 4.Wspomnienia-Dyskusja.

Spotkanie prowadzi Jadwiga Duda,  prezes Stowarzyszenia „Klub Przyjaciół Wieliczki”.

       Opracowała Jadwiga Duda