GRAND PRIX POLSKI W TENISIE STOŁOWYM

W ostatnich tygodniach odbyły się turnieje ogólnopolskie w tenisie stołowym z cyklu Grand Prix Polski. Wzięli w nich udział zawodnicy UKS Rokicie Szczytniki dla których był to kolejny etap przygotowań do Mistrzostw Polski młodzików i kadetów.

W dniach 3-5 marca 2023 r. w Luboniu k/Poznanie odbyło się GPP młodzików, w którym udział wzięli Zuzanna Mardosz, Maciej Mardosz i Artur Stachel. Swoje zmagania rozpoczęli w eliminacjach, które przeszli bez problemów. Kolejnym etapem był udział w turnieju pucharowym, gdzie gry odbywały się systemem KO. Niestety w decydującej grze ulegli swoim rywalom (Zuzia 0:3, Maciej 1:3, Artur 2:3) i nie awansowali do turnieju głównego.

„Występ należy ocenić pozytywnie zważywszy, że na turniej jechaliśmy nocnym pociągiem, z którego prosto udaliśmy się na salę. Podróż nie wpłynęła na ich dyspozycję, zabrakło trochę szczęścia. Turniej pokazał, że obydwu zawodnikom niewiele brakuje do ścisłej czołówki młodzików w kraju” – podsumował występ trener – Wojciech Biernat.

W dniach 10-12 marca 2023 r. w Sępólnie Krajeńskim odbyło się GPP kadetów. W tym turnieju UKS Rokicie reprezentowała trójka zawodników: Weronika Jakubczyk, Helena Woźniak i Bartłomiej Stachel. Swoje występy zakończyli na turnieju eliminacyjnym. Najbliżej awansu do turnieju pucharowego była Weronika, która przegrała decydujący pojedynek w grupie 3:2.

„Czuję lekki niedosyt, bo Weronika miała silną grupę, a zabrakło trochę szczęścia. Nowy system rozgrywania turniejów jest bardzo wymagający i nie można sobie pozwolić na chwile słabości. Turniej przyniósł wiele doświadczeń, które na pewno przydadzą się w kolejnych turniejach” – podsumował Wojciech Biernat.

Serdecznie dziękujemy Powiatowi Wielickiemu za dofinansowanie naszych wyjazdów.