Inwałd integracyjnie

Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Dobro Dziecka” przy wsparciu finansowym Gminy Kłaj zorganizowało 25 czerwca wyjazd integracyjny połączony z plenerem artystycznym dla osób niepełnosprawnych ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Brzeziu oraz dzieci i młodzieży z terenu Gminy Kłaj.
W tym roku już po raz kolejny wybraliśmy się na integracyjny wyjazd artystyczny się do Parku Miniatur w Inwałdzie, podziwialiśmy najważniejsze zabytki świata oraz przenieśliśmy się w okres średniowiecza w Starej WAROWNI. Uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć jak wyglądało życie na zamku. Duże wrażenie zrobiła na nas komnata damy. Każdy mógł wykonać własnoręcznie świeczkę i wziąć udział w żywej lekcji historii. Czas wolny spędziliśmy w Parku Rozrywki.
Nasz wyjazd zakończył się smacznym obiadem w restauracji oraz plenerem artystycznym, na którym mogliśmy przelać swoje wrażenia artystyczne na kartkę papieru, płótno czy szkło. Wystawę z wykonanymi pracami można było oglądać w Środowiskowym Domu Samopomocy w Brzeziu podczas wernisażu w dniu 26.06-3.07.2019 r.

Autor i fot.
Danuta Krawczyk