IX Mini Playback Show

 

24 października, na Sali Widowiskowej Urzędu Gminy Kłaj, odbyła się już dziewiąta  edycja konkursu Mini Playback Show. Impreza przeznaczona dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowych Domów Samopomocy, organizowana jest przez Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Dobro Dziecka”, a współfinansowana przez Powiat Wielicki.

Konkurs polegający na jak najwierniejszemu odwzorowaniu oryginalnego utworu, w tym roku zgromadził osoby niepełnosprawne aż z 10 ośrodków. Wśród zaproszonych gości, nie zabrakło przedstawicieli władz gminnych i powiatowych. Na scenie, jak co roku zaprezentowali się soliści oraz zespoły. Po raz pierwszy w tym roku odbył się konkurs dla terapeutów.

Jury w składzie Pani Weroniki Tomczak- pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kłaju, Pani Jadwiga Skoczek- wiceprzewodnicząca Rady Powiatu oraz Pani Krystyna Gierat – ze Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Kłaj, oceniali przede wszystkim charakteryzację, ruch sceniczny, znajomość teksu utworu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Na scenie, łącznie zaprezentowało się około 65 osób. Pierwsze miejsce jako solistka zdobył przedstawiciel WTZ z Łapanowa jako MROZU z utworem ,, Napad”. Drugie miejsce przypadło uczestniczce ŚDS Zagórzany w utworze Stevie Wonder ,, I Just Called to say I love”. Trzecie miejsce otrzymała podopieczny Warsztatów Terapii Zajęciowej z Podolan, który zaprezentował się z utworem Czesława Niemena ,,Wspomnienie”.

W kategorii  Zespół  pierwsze miejsce wywalczyła grupa z ŚDS Brzezie z utworem Ich Troje ,,Za cały babski świat”. Drugie miejsce otrzymali uczestnicy ŚDS z Muchówki także  w utworze Ich Troje „Zawsze z Tobą chciałbym być”. Trzecie miejsce zdobył zespół ze ŚDS z Tomaszkowic w utworze Mc Hammer ,,U can`t touch this”.

Terapeuci występowali z utworami: ,, Mama ostrzegała”, ,, Kto ma tyle wdzięku co ja „ Czas nie będzie czekał”,  „Biała Armia”, ,, 2 Bajki” oraz ,,Małgośka”.

Jury było pod wrażeniem świetnego przygotowania wszystkich Uczestników.

Dyplomy oraz nagrody współfinansowane przez Powiat Wielicki sprawiły wszystkim ogromnie dużo radości. Widownia jak co roku, świetnie się bawiła i dopingowała swoich faworytów. Poziom z roku na rok jest coraz większy. Dziękujemy wszystkim wykonawcom i widowni za wspólną zabawę.

Autor i Fotografia:Danuta Krawczyk