JESIENNE POTYCZKI TENISOWE

Znakomita frekwencja, wspaniała atmosfera i doskonały poziom towarzyszyły zawodom tenisa stołowego rozegranym 23 października 2022 r. w Pierzchowie. Turniej zorganizowany został przez UKS Rokicie Szczytniki, a wzięło w nim udział 54 dzieci i młodzieży z całej Małopolski. Zawody rozgrywano w dwóch kategoriach (klasy I-IV i klasy V-VIII) oddzielnie dla dziewcząt i chłopców.

„Tak liczny udział dziewcząt i chłopców był dla mnie olbrzymim zaskoczeniem, dlatego wszystkie mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów. Mimo to turnieje trwały ponad 4 godziny, a emocji nie brakowało. Obok zawodników z licencjami, w turnieju wzięła udział liczna grupa dzieci nie uprawiających na co dzień tenisa” – powiedział Wojciech Biernat.

Turniej rozgrywany był najpierw w kilkuosobowych grupach, a następnie systemem bezpośredniej eliminacji. Zwycięzcy otrzymali puchary, medale oraz nagrody rzeczowe (drobny sprzęt elektroniczny) ufundowane przez Powiat Wielicki.

Wyniki:

Klasy I-IV – dziewczęta

 1. Izabela Stefańska – Nowy Sącz
 2. Dominika Kulczyk – Nowy Sącz
 3. Milena Mężyk – Nowy Sącz
 4. Barbara Florek – Słopnice

Klasy I-IV – chłopcy

 1. Kamil Antoszek – Nowy Targ
 2. Mikołaj Jarosz – Nowy Targ
 3. Patryk Śledziewski – Czyżów
 4. Karol Włodek – Skrzyszów

Klasy V-VIII – dziewczęta

 1. Weronika Jakubczyk – Brzezie
 2. Kaja Konstantyn – Kraków
 3. Helena Woźniak – Brzezie
 4. Aleksandra Foszcz – Kraków

 

Klasy V-VIII – chłopcy

 1. Kacper Lipowicz – Olesno
 2. Artur Stachel – Pierzchów
 3. Maciej Mardosz – Cichawa
 4. Adrian Kubera – Wadowice

Po turnieju dla dzieci ze szkół podstawowych rozegrany został turniej open, w którym zwycięstwo odniósł Andrzej Dźwig przed Grzegorzem Winklerem i Leszkiem Maduzia.

Organizatorzy serdecznie dziękują Powiatowi Wielickiemu za ufundowanie nagród i słodkich upominków oraz Panu Piotrowi Lewickiemu za znakomitą usługę gastronomiczną.

„Impreza okazała się niezwykle udana pokazując jak dużą popularnością wśród dzieci, młodzieży i dorosłych cieszy się tenis stołowy. Już dziś zapraszamy wszystkich na kolejny „Mikołajkowy Turniej”, który zostanie rozegrany w dniach 3-4 grudnia 2022 r.” – podsumowali organizatorzy.