JESIENNE POTYCZKI Z TENISEM

Turniej drużynowy tenisa stołowego rozegrany w dniu 8 listopada 2020 r. w Pierzchowie zakończył cykl turniejów o Puchar Starosty Powiatu Wielickiego. Na całość tego projektu składały się 3 turnieje, które zgromadziły na starcie łącznie 22 drużyny.

„Zainteresowanie turniejami było bardzo duże, ale niestety mała sala oraz sytuacja epidemiologiczna zmusiła Nas do ograniczenia liczby startujących. Formuła spodobała się wszystkim, dlatego w przyszłym roku będziemy na pewno kontynuować te turnieje. Szkoda tylko, że mojej drużynie nie udało się zdobyć żadnego miejsca na podium (i nagrody), ale poziom drużyn był bardzo wysoki. Najbliżej podium byliśmy w pierwszy turnieju zajmując IV miejsce. W sumie projekt należy ocenić bardzo wysoko, o czym świadczą opinie uczestników. Na ich prośbę planuję zorganizować w grudniu dodatkowy turniej” – podsumował cały cykl turniejów jego organizator pan Wojciech Biernat.

W ostatnim turnieju, który stał na bardzo wysokim poziomie i dostarczył wielu emocji doszło do małej niespodzianki. Dotychczasowi dwukrotni zwycięzcy – drużyna LAMER z Zawiercia  musieli uznać wyższość drużyny TEAM 202 z Koźmic Wielkich. Na trzecim miejscu znalazła się startująca po raz pierwszy drużyna ORŁA Wojnarowa, która była zaskoczona swoim sukcesem. Dopiero na czwartym miejscu znalazła się drużyna typowana do zwycięstwa – FORTEM Pawęzów.

Powiedzieli po turnieju:

Marcin Szarek – Orzeł Wojnarowa: „Na co dzień gramy w IV lidze, dlatego przyjechaliśmy zagrać z dobrymi drużynami, aby sprawdzić nasze możliwości. Nasz wynik kompletnie nas zaskoczył. Dziękujemy organizatorom za stworzenie świetnej atmosfery, miłe przyjęcie i poczęstunek.”

Tomasz Motyka – Zakopane: „Przyjechaliśmy tu pierwszy raz i jesteśmy mile zaskoczeni poziomem gry oraz panującą atmosferą. Na pewno jeszcze zagramy, jeżeli turnieje będą organizowane”.

Dariusz Bochenek – Team 202 Koźmice Wielkie: „Nareszcie udało się wygrać. W każdym turnieju byliśmy blisko pierwszego miejsca, ale trochę zabrakło szczęścia. Dziś wszystko od początku układało się bardzo dobrze. Dziękuję organizatorom za wspaniałą rozrywkę i ciekawą formułę. Dzięki niej mieliśmy cały czas duże emocje”.

Grzegorz Winkler – Fortem Pawęzów:  „Jestem bardzo zawiedziony, bo liczyliśmy na miejsce na podium, może nawet na zwycięstwo.Niestety nie byliśmy w dobrej dyspozycji i naszą słabość wykorzystali przeciwnicy. Trzy porażki przekreśliły naszą szansę na sukces. Turnieje były znakomitą okazją do gry oraz spotkań z kolegami. Z wieloma gramy na co dzień w ligach lub na turniejach”.

Organizatorzy serdecznie dziękują Zarządowi Powiatu Wielickiego za wsparcie finansowe projektu.