Jubileusz prekursora karate kyokushin w Wieliczce

W dniu 7 września 2021 roku w głównym dojo (jap. Sala do treningu) Wielickiego Klubu przy ul. Karola Demczuka 1 odbył się wyjątkowy trening z okazji sześćdziesiątych urodzin prekursora karate Kyokushin w Wieliczce shihan (jap.mistrz) Roberta Kopciowskiego (5.dan). Jak przystało na karateków zamiast świętować przy napitku i zakąsce postanowiliśmy za radą sosai Oyamy („Postępowanie zgodnie z zasadami sztuk walki jest jak wspinanie się na szczyt – trzeba iść w górę bez odpoczynku, całkowicie się poświęcić.”) wyznaczyć sobie kolejny szczyt do zdobycia lecz nim to nastąpiło wszyscy zgromadzeni odśpiewali shihanowi gromkie sto lat. Wyzwaniem było wykonanie 60 kata (jap. Formawzór) o zróżnicowanym poziomie trudności w półtorej godziny. Rozpoczynając od kilku powtórzeń oddechowego Sanchin przez Taikyoku, Pinan, Tsukino, Geki Sai, Yantsu, Saifa na Tensho kończąć. W treningu wzięło udział 30 karateków z Skawińskiego Klubu Kyokushin Karate, Klubu Mistrzostwa Karate Kyokushin, Krakowskiego Klubu Kyokushinkai oraz oczywiście WIelickiego Klubu Karate Kyokushinkai. Wydarzenie uświetniła obecność wielkiego przyjaciela naszego stowarzyszenia sensei Andrzeja Kaganka (3.dan). Z okazji urodzin nie mogło zabraknąć również prezentów dla jubilata : eleganckiego karate –gi (jap. strój do karate) z wyhaftowanym logo Światowej Federacji Kyokushin (KWF), napojów „izotonicznych” oraz organizacji wyjazdu na strzelnice. Warto nadmienić iż ww. wydarzenie było także okazją do wręczenia pasów wraz z tradycyjną ceremonią „pasowania” po egzaminie na letnim obozie klubowym nad morzem i Wschodnioeuropejskim w Krakowie. Wszyscy ćwiczący podołali zadaniu i wraz z jubilatem wykonali w mokrych strojach od litrów potu wszystkie układy. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy że byliście z nami a jubilatowi jeszcze raz życzymy co najmniej stu lat na drodze karate.
Osu! Krzysztof R. Kopciowski