Koniec rundy zasadniczej.Tak! Tytuł lidera należy do IKARA Niepołomice!

 Po pierwszej rundzie w II lidze kobiet jesteśmy na I miejscu w tabeli. Na swoim koncie mamy 16 zwycięstw i 0 porażek. Tak dobrej passy jeszcze nie było w naszej historii. Mimo, że ostatni weekend był wymagający, ze względu na rozegranie dwóch spotkań pod rząd, nie straciłyśmy entuzjazmu i wigoru do końca fazy zasadniczej.

W sobotę 5 lutego odbył się długo wyczekiwany mecz z drużyną MKS Pałac Młodzieży Tarnów. O tym pojedynku szeptano już od miesiąca, gdyż obie drużyny szukały skutecznej taktyki, aby zatrzymać rywala. I mimo, że poza parkietem zawodniczki i trenerzy pałają do siebie sympatią to jednak na boisku było widać sprawiedliwą i charakterną walkę o miano zwycięzcy. Nie można ukrywać, że w tarnowskiej drużynie nie do zatrzymania okazuje się nadal Paulina Liszka i Natalia Malaga, które tworzą w ofensywie skuteczny duet. Z kolei w defensywie na straży strefy podkoszowej stała Kasia Pasek nie pozwalając naszym zawodniczkom zdobywać łatwych punktów. Cały mecz toczył się przy nieznacznym prowadzeniu naszego zespołu. Jednak do końca z poczuciem niepewności. W ostatecznym rozrachunku wygrywamy to spotkanie wynikiem 75:65. Punkty dla naszego zespołu zdobyły: Matczyńska- Patla 20, Policha 17, Janas 17, Ciężadło 7, Łukasik 5, Ossysek 5, Łupińska 4, Filipowska, Krzyżak, Majewska, Tomczyk

Z kolei w niedzielę 6 lutego rozegraliśmy zaległe, ostatnie spotkanie I rundy z Wisłą Can Pack II Kraków. Mecz zakończył się wynikiem 76:48 na naszą korzyść. Świetne rozpoczęcie meczu 3-punktową zdobyczą z udziałem Justyny Tomczyk. Odważne akcje Darii Łupińskiej i Patrycji Łukasik, które pozwoliły wyjść na bezpieczne prowadzenie. W tym meczu trener przedstawił konkretne założenia do zrealizowania i potraktował go szkoleniowo. Dzięki temu mogliśmy przećwiczyć wiele taktycznych rozwiązań. Wszystkie zawodniczki naszej drużyny zdobyły punkty. Matczyńska- Patla 14, Łukasik 11, Łupińska 9, Majewska 9, Ossysek 9, Policha 8, Krzyżak 6, Ciężadło 5, Tomczyk 3, Janas 2 .

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą rywalizację w ligowych zmaganiach i działaniach promujących sport i kulturę fizyczną. Już w przyszłym tygodniu rozpocznie się faza finałowa rozgrywek. Trzymajcie kciuki.

Autor: Iwona Janas

fot: Daria Łupińska