KROK OD PODIUM

Znakomicie spisali się młodzi zawodnicy UKS Rokicie Szczytniki podczas zawodów ogólnopolskich w Kwidzyniu. Na III  Grand Prix Polski żaków Aleksandra Guzik i Kacper Turecki znaleźli się tuż za podium zajmując piąte miejsa. Od początku sezonu zaliczają się do ścisłej czołówki żaków w Polsce, co udowodnili podczas tego turnieju. W eliminacjach nie przegrali seta i dopiero w turnieju głównym walcząc o wejście do pólfinału doznali jedynej porażki, która pozbawiła ich medalu. Turniej ten był ostatnią eliminacją do Mistrzostw Polski żaków, które zostana rozegrane w Krakowie w dniach 16-18 czerwca 2017 r. Młodzi zawodnicy ze Szczytnik, dzięki znakomitej postawie w całym cyklu do MP przystapią z wysokiego piątego miejsca w rankingu ogólnopolskim.

„Poziom najlepszych zawodników i zawodniczek jest bardzo wyrównany, dlatego na mistrzostwach wszystko się może zdarzyć. Na pewno czekają nas wielkie emocje, nie ukrywam, że po cichu liczymy na jakiś medal, zwłaszcza w grze podwójnej, gdzie Ola i Kacper zagrają z mocnymi partnerami z innych klubów” – powiedział po turnieju prezes W. Biernat.

Wkrótce sympatyków UKS Rokicie czekają kolejne emocje związane z występem zawodniczek i zawodników w Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików /czek i Kadetów.

„Liczymy zwłaszcza na drużynę kadetów, która ma bardzo wysokie rozstawienie oraz na ich wystepy indywidualne, zwłaszcza, że na ostatnio rozegranych Mistrzostwach Województwa zdobyli 5 medali” – mówi z radościa prezes.

Kacpra i Olę będzie można zobaczyć w akcji już 28 maja 2017 r. w Gdowie, gdzie będą głównymi faworytami do złotych medali w Mistrzostwach Województwa Żaków, które rozegrane zostaną na Gminnej Hali  Sportowej.

„W zawodach wystąpi ponad 60 młodych zawodników i zawodniczek z całej Małopolski, którzy uprawiają tę piękną dyscyplinę sportu.  Nasz klub jest głównym organizatorem tego przedsięwzięcia, które jest  współfinansowane przez Gminę Gdów i Starostwo Powiatowe. Zapraszamy wszystkich do kibicowania” – dodaje na koniec pan prezes.