„Kultura w czasach izolacji- żywe obrazy z nutą cywilizacji”

Po raz drugi Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Dobro Dziecka” przystąpiło do realizacji projektu współfinansowanego ze środków Powiatu Wielickiego „Kultura w czasach izolacji- żywe obrazy z nutą cywilizacji”. Celem projektu była realizacja konkursu plastycznego związanego z wystawą fotograficzną nadesłanych prac przez placówki działające na rzecz osób niepełnosprawnych. Konkurs polegał na przygotowaniu żywego obrazu, który był wykonany na zasadzie pastiszu- czyli odmiany stylizacji artystycznej naśladującej istotne cechy jakiegoś dzieła lub stylu, zagęszczający je i uwydatniający.                
W| drugiej edycji  prace przedstawiono w trzech kategoriach : portret, fantastyka oraz natura-pejzaż. Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że konkurs cieszy się zainteresowaniem i w tym roku do projektu przystąpiło aż 8 placówek Wsparcia Dziennego: Środowiskowy Dom Samopomocy z Niepołomic, Tomaszkowic, Muchówki, Bochni, Zagórzan, Rdzawy, Śledziejowic oraz Brzezia. Powstało 24 fantastyczne zdjęcia, które można było zobaczyć na zorganizowanej w dniach 22-27 czerwca br. wystawie w Środowiskowym Domu Samopomocy w Brzeziu a także podczas uroczystego dnia obchodów XX lecia placówki, który został zorganizowany w Kampusie Wielickim dnia 28 czerwca br., wówczas nastąpiła uroczysta gala wręczenia nagród uczestnikom biorącym udział w projekcie. W kategorii portret zwyciężył ŚDS z Niepołomic „Dziewczyna z perłą”, w kategorii pejzaż zwyciężył ŚDS Tomaszkowice” Babie lato”, w kategorii fantastyka nagrodzony został  ŚDS Brzezie  „ Sen nocy letniej”.
Od 29 czerwca  do 15 lipca br. galeria zdjęć jest do obejrzenia w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wieliczce. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy.

Foto i autor: Kamila Bączkowska