MAJÓWKA PRZY STOLE TENISOWYM

             W środę 1 maja w Pierzchowie odbył się kolejny turniej o Puchar Starosty Powiatu Wielickiego w tenisie stołowym. Początek długiego weekendu nie przeszkodził w licznym udziale dzieci, młodzieży i dorosłych.

„Termin turnieju był nietypowy, ale spowodowany brakiem dostępu do sali w kwietniu. W związku z tym musieliśmy przenieść turniej kwietniowy na środę 1 maja. Mimo to przybyło na niego ponad 80 osób. Wśród startujących nie brakło osób  grających amatorsko. W każdym z turniejów gościmy nowych uczestników, co świadczy o popularności tej dyscypliny oraz naszego turnieju. Szkoda tylko, że ze względu na zbyt małą salę musimy znacznie ograniczyć ilość startujących” – przekazał Wojciech Biernat – główny organizator turniejów.

Na turniej dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych dotarło wielu bardzo dobrze grających uczestników, nie tylko z powiatu wielickiego, ale również z wielu miejscowości Małopolski oraz Mielca. Najwięcej uczestników zgłosiło się do kategorii chłopców z kl. V-VIII (20) oraz dziewcząt z kl. I-IV (13). Rozgrywki toczyły się systemem grupowo-pucharowym. Najlepszymi okazali się: Dominika Kulczyk z Nowego Sącza wśród dziewcząt młodszych, Natalia Skowrońska ze Skawiny wśród dziewcząt starszych, Michał Wilczek z Limanowej wśród chłopców młodszych oraz Jakub Sikoń z Zakliczyna wśród chłopców starszych. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i drobne nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe.

Do turnieju open zgłosiło się 36 zawodników z terenu całej Małopolski, w tym 1 kobieta. Na szczególne wyróżnienie zasługują młodzi zawodnicy Sikoń Jakub oraz Maksymilian Książek, którzy dotarli aż do turnieju głównego, w którym ulegli doświadczonym ligowym zawodnikom. W turnieju po raz kolejny zwyciężył Mariusz Twaróg, przed Dariuszem Bochenkiem i Mateuszem Działkiem.

„Lista uczestników została zamknięta na kilka dni przed terminem turnieju. Zainteresowanie było ogromne, ale niestety liczba 36 osób jest maksymalną liczbą, jaką możemy przyjąć na sali. Kolejny turniej odbędzie się dopiero 26 maja, a lista już się zapełnia” – podsumował turniej pan Wojciech Biernat.