OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJEM O PUCHAR SOLNY OTWIERAMY SPORTOWO PIĘKNĄ HALĘ LO WIELICZKA!!!!!!!!!      

W dniach 6-8 października w Wieliczce zorganizowany został Ogólnopolski Turniej o Puchar Solny. Przez trzy dni 12 czołowych zespołowe z całej Polski ( reprezentowane było 7 województw). Po pierwszym dniu gdy turniej odbywał się na Kampusie Wielickim w sobotę już od 9.00 rano zadebiutowaliśmy imprezą sportową na pięknej nowoczesnej hali LO Wieliczka. Wszyscy byli pod niesamowitym wrażeniem obiektu i co okazało się w trakcie jego funkcjonalnością. W turnieju rozegrano 30 spotkań . Turniej wygrały Orły Wrocław pokonując w finale przy pełnych trybunach MKS Grójec. Brązowe medale zdobyli zawodnicy UKS 27 Katowice. Bardzo dobrze w tym bardzo mocnym turnieju wypadł zespół UKS REGIS Wieliczka który zajął 5 miejsce. W turnieju też grał 2 zespół UKS REGIS który z racji wielu ( młodsi o rok chłopcy) zajął 12 miejsce.

W turnieju rozegrano też mecz gwiazd w sobotni wieczór a także konkursy sprawnościowe i rzutowe. Na zakończenie turnieju rozdano kilkadziesiąt nagród dla MVP turnieju, piątki ALL Stars , króla strzelców ( został nim zawodnik UKS REGIS Oskar Jania 124 pkt) oraz najlepszych zawodników wszystkich zespołów i zwycięzców konkursów. Na uroczystości zakończenia turnieju byli obecni i wręczali wyróżnienia Prezes KOZKosz Tomasz Arlet, Prezes Powiatowego SZS i członek zarządu KOZKosz Dariusz Zawiślan oraz dyrektor MOS Wieliczka  Grzegorz Siemieniec . Podczas imprezy jak pisaliśmy test wspaniale przeszła nowa hala. Przez trybuny i obiekt przewinęło się przez 2 dni prawie 1000 osób , podczas meczu gwiazd i finału trybuny były pełne a oba poziomy parkingu podziemnego zapełniane.

Całość turnieju jak zawsze prowadził Zbigniew Bytomski – przyjaciel całej młodzieżowej koszykówki a szczególnie naszej Wieliczki.   Relacje live z całego wydarzenia oglądnęło w Polsce ponad 10.000 osób .

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Powiatu Wielickiego i Miasta i Gminy Wieliczka

Dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej , których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki

Szczegółowe informacje zdjęcia filmy wywiady na stronie

https://skmbasket.pl/28768-2/