FUTSAL EKSTRAKLASA

Młodzieżowy Klub Futsalu Solne Miasto Wieliczka zaprasza 22 kwietnia br. o godz. 18.00 na kolejne rozgrywki do  Centrum Rekreacyjno-Sportowego SOLNE MIASTO w Wieliczce

WSTĘP WOLNY.

 

WIELKI SUKCES UCZNIÓW ZE SZCZYTNIK

W ostatnich dniach uczniowie Szkoły Podstawowej w Szczytnikach odnieśli ogromny sukces zwyciężając w dwóch prestiżowych zawodach. Najpierw okazali się najlepsi w finale wojewódzkim XI Memoriału im. A. Grubby, gdzie w pokonanym polu zostawili 12 drużyn szkolnych z całego województwa. Oprócz wygranej zespołowej – uczeń ze Szczytniki – Kacper Turecki został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. Sukces ten nie przyszedł mu łatwo, gdyż o to trofeum musiał stoczyć dodatkowy pojedynek (1 set) ze swoim kolegą z drużyny Mateuszem Kucharskim.

„Obaj zawodnicy nie mieli żadnej porażki w tym turnieju, a organizatorzy jakoś musieli rozstrzygnąć sprawę pierwszego miejsca. Postanowiono rozegrać złoty set. Oprócz chłopców w turnieju udział wzięły dziewczęta, które w silnej stawce zespołów zajęły IX miejsce” – powiedział W. Biernat.

„W nagrodę moi  uczniowie pojadą na ogólnopolski finał do Sopotu, który odbędzie się w dniach  9-11 VI 2017 r.” – dodał pan Biernat.

Następnie uczniowie ze Szczytnik okazali się najlepsi w finale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym drużynowym, rozegranym 12 kwietnia w Limanowej. Po dramatycznej walce pokonali w finale gospodarzy 3:1 broniąc mistrzowskiego tytułu zdobytego przed rokiem. Drużyna ze Szczytnik zdobywała ten zaszczytny tytuł po raz czwarty w ciągu ostatnich sześciu lat!!!. Autorami sukcesu byli: Kacper Turecki i Konrad Wcisło.

„To zwycięstwo przyszło nam z wielkim trudem. Na trzy dni przed turniejem na anginę zachorował nam Mateusz Kucharski, dlatego do Limanowej pojechaliśmy w 2 – osobowym składzie. Do tej pory Mateusz i Kacper to była silna para deblowa, ale z konieczności musieli zagrać Kacper i Konrad. O gry pojedyncze nie martwiłem się, bo obaj grali ostatnio świetnie, ale wielką niewiadomą była gra podwójna. Do finału dotarli bez przeszkód zwyciężając wszystkie mecze po 3:0. W finale spotkali się z SP nr 4 w Limanowej, która grając u siebie mogła liczyć na pomoc kibiców. Po pierwszych grach pojedynczych było 1:1 i wiadome było, że o wszystkim zadecyduje gra podwójna. Niestety ta nie układała się dobrze i chłopcy przegrywali już 2:0 i 7:3. Żadne uwagi nie pomagały, brakowało pomysłu na grę, już byłem pogodzony z porażką. W tym momencie pewni siebie gospodarze zaczęli grać nonszalancko, szybko, nieskutecznie i przegrali seta. W następnym po zaciętej walce wygrywają moi chłopcy i doprowadzają do piątego seta. Ten już odbywa się bez historii. Załamani uczniowie z Limanowej popełniają liczne błędy, które bezlitośnie wykorzystują moi uczniowie. Wygrywają seta do 4 i cały pojedynek 3:2. Takiej szansy nie mogliśmy już zmarnować. Kacper gładko wygrywa swój pojedynek i  Szczytniki triumfują. W nagrodę pojadą na Mistrzostwa Polski Szkół do Rawy Mazowieckiej (25 – 27 V)” – z radością przekazał nam relację opiekun drużyny Wojciech Biernat.

Również doskonale spisały się dziewczynki ze Szczytnik: Angelika Filipek i Milena Gaj, które zajęły wysokie VII miejsce. Jest to spory sukces biorąc pod uwagę, że uczennice ze Szczytnik chodzą dopiero do klasy III!.

Wszyscy uczniowie na co dzień biorą udział w zajęciach UKS Rokicie prowadzonych przez trenerów: Paulinę Krużel i Daniela Bąka. Gratulujemy.

 

„Wieliczka – Wieliczanie”

Stowarzyszenie „Klub Przyjaciół Wieliczki”z siedzibą w Centrum Kultury i Turystyki (CKiT) 32-020 Wieliczka, Rynek Górny 6   ZAPRASZA

  1. 04. (wtorek) 2017 r. do CKiT

– o godz.16.15.– 22 spotkanie z cyklu „Kim jestem?  Roman Jedynak  z KPW,

        – o godz. 17.00 – 44 spotkanie z cyklu „ Z kart historii Polski i Wieliczki” pt. „Wieliczanie z Listy Katyńskiej”. Prezentacja książek:  Jana Szuro „Honor Oficera. Obrazy z życia podpułkownia Stanisława Hrebendy” i  wydania drugiego książki „Siercza dach świata” autorstwa Urszuli Żyznowskiej, Anny Krzeczkowskiej-Ślusarczyk.

W programie:

  1. Jadwiga Duda, prezes Stowarzyszenia „Klub Przyjaciół Wieliczki” – „W 77 rocznicę zbrodni katyńskiej- Pamiętamy. Wieliczanie z Listy Katyńskiej – 148 i 209 spotkania z cyklu „Wieliczka-Wieliczanie”, „Biblioteczka Wielicka” zeszyty: 93 (2010), z 154 (2015). Obchody Światowego Dnia Pamięci Ofiar Katynia w Wieliczce 12 .04.b.r. i posadzenie „Dębów Pamięci” dla oficerów WP zamordowanych w 1940 r w Katyniu:  Wiktora Bojarskiego, Mieczysława Dziewońskiego, Andrzeja Kuczka, Józefa Majerana, Edwarda Okulskiego, Ignacego Szablowskiego
  2. Jan Matzke – „Wspomnienie o Edwardzie Okulskim”.

Sport, pasja, taniec – po prostu cheerleading.

 

Ten widowiskowy – na początku wyłącznie męski – sposób dopingowania narodził się w Stanach Zjednoczonych ponad 100 lat temu. Tam rozwinął się najszerzej, lecz z biegiem czasu zadomowił się w innych częściach świata. Dziś zachwyca wyjątkowością i zaraża widzów energią.

25 marca 2017 w Niepołomicach odbył się III Powiatowy Turniej Zespołów Cheerleaders, którego organizatorem było Młodzieżowe Towarzystwo Sportowe IKAR
w Niepołomicach. Celem turnieju była popularyzacja zespołowych form tanecznych dzieci
i młodzieży. Turniej rozpoczął się o 10:00 oficjalną prezentacją zespołów oraz pokazem tańca towarzyskiego. Rywalizacja w zawodach została podzielona na dwie kategorie. Pierwsza
z nich to Mini Dance, w której swoje choreografie prezentowały dzieci z klas I-III Szkoły Podstawowej, rozpoczynające zmagania z tańcem i gimnastyką. Druga kategoria to Junior czyli dziewczęta od 4 klasy Szkoły Podstawowej do Gimnazjum, które mają już za sobą kilka lat treningów i co najważniejsze dostrzegają już pasję w tym co robią. Turniej był dla wielu zespołów okazją do prezentacji swoich umiejętności przed szeroką publicznością oraz sprawdzeniem własnych możliwości na tle innych. Poza tym do Niepołomic przyjechały całe rodziny uczestniczek, które trzymając kciuki za swoje małe tancerki zapełniali każde wolne miejsce na sali sportowej przy Gimnazjum w Niepołomicach. Formy pokazowe, takie jak cheerleading, przyciągają uwagę widzów bardziej niż inne sporty. Kolorowe stroje, atrybuty oraz zaskakująca choreografia stanowią dla oglądających zdumiewające widowisko. Tym większe, że jedną z gwiazd jest ich córka, wnuczka czy koleżanka, która każdą wolną chwilę w zaciszu domowym spędza na szlifowaniu układu lub doskonaleniu elementu gimnastycznego. Warto pamiętać, że w cheerleadingu, tak jak sporcie zespołowym, liczy się dobra współpraca i pozytywna atmosfera. Efektem takich założeń jest permanentny uśmiech na twarzach uczestniczek.

Podczas turnieju każdy zespół miał do dyspozycji około cztery minuty, aby zaprezentować swoje umiejętności taneczno-gimnastyczne. W drugiej rundzie poszczególne występy były oceniane jawnie przez Komisję Sędziowską, która na tabliczkach przyznawała punkty. Wybór nie był łatwy, gdyż każdy zespół czymś zaskakiwał i zostawał nagradzany głośnymi brawami. Jury w efekcie zdecydowało o przyznaniu pierwszej nagrody w kategorii Junior zespołowi Małe Gwiazdki z Krakowa. Drugie ex aequo zajęły grupy taneczne Sasetki
z Setki i Step by Step, a trzecie uzyskały niepołomiczanki – Cheer Angels MTS IKAR na równi z zespołem Dance &  Fun.

Natomiast w grupie Mini Dance na szczycie podium stanęły dziewczęta z zespołu Sasetki z Setki Mini, drugie miejsce Dance & Fun, a trzecie miejsce zajęły gospodynie turnieju Cheer Angels Mini razem z ekipą Butterfly. Oprócz nagród i wyróżnień zespołowych Komisja Sędziowska przyznała nagrody indywidualne. W związku z tym, spośród wszystkich grup tanecznych biorących udział w turnieju wybrano:

  • Najmilszą tancerkę turnieju
  • Najbardziej uśmiechniętą tancerkę turnieju
  • Najbardziej zaangażowaną tancerkę turnieju
  • Tancerkę z największą ekspresją ruchową
  • Najlepszą tancerkę turnieju
  • oraz Tancerza turnieju

Wydarzenie organizowane przez Młodzieżowe Towarzystwo Sportowe IKAR we współpracy z  Powiatem Wielickim oraz Miastem i Gminą Niepołomice miało miejsce już trzeci rok z rzędu. Z edycji na edycję przybywa uczestników, a ich umiejętności są coraz wyższe. Zapraszamy do śledzenia wydarzeń związanych z sekcją Cheerleaders i odwiedzania naszej strony na facebooku: Cheerleaderki MTS IKAR Niepołomice.