Pierwsze zwycięstwo seniorów UKS REGIS Wieliczka.

Kiedy trenerzy wraz z zarządem podejmowali decyzje o całkowitym odmłodzeniu składu i zgłoszeniu do ligi seniorskiej drużyny opartej na drużynie juniorów zdawaliśmy sobie sprawę iż o każde zwycięstwo będzie bardzo ciężko. Jak duży jest przeskok z lig młodzieżowych pokazały pierwsze spotkania a szczególnie mecz z AGH Koroną Kraków,  która na mecz z nami wyszła w składzie z zawodnikami z zaplecza Ekstraklasy koszykarskiej. Jednak w ostatniej kolejce gdy naprzeciw wyszła również młoda drużyna Wisły Kraków zawodnicy UKS REGIS wreszcie pokazali iż stać ich na wyrównany i w tym wypadku zwycięski pojedynek.
Początek w naszym wykonaniu był bardzo dobry i po skutecznych akcjach pod koszem dobrze dysponowanego w meczu Kurka i Fleszara oraz kilku „ wjazdach” Grucy prowadzimy 14-6. Goście jednak wyrównali mecz i szczególnie za sprawą Wierzby który często zdobywając punkty seriami doprowadzili do stanu 26-21 na koniec 1 kwarty. Druga to już mecz kosz za kosz. Składne i z trudem zdobyte punkty REGIS przeplatał z głupimi stratami i błędami
z których szybkie kontry wyprowadzali wiślac

y i do przerwy wynik na tablicy 43-42 dla gości . Po przerwie również była walka kosz za kosz ale z nieznaczną przewagą Wisły 47-42, 53-51 i po 3 kwartach 63-57. Kiedy w 35 minucie na tablicy zaświecił się wynik 73-62 dla przeciwnika wydawało się to będzie kolejny przegrany mecz. Jednak wtedy wieliczanie zagrali wreszcie to na co ich stać. W obronie wyszarpali kilka piłek a bardzo dynamiczne wjazdy Kuby Rybickiego a szczególnie grającego chyba najlepszy mecz od bardzo dawna Krystiana Grucy dały sygnał do walki. W 38 minucie REGIS przegrywa jeszcze 72-80. 8 punktów z rzędu w ciągu minuty Krystiana i mamy remis po 82. W 40 minucie mimo młodego wieku i braku doświadczenia REGIS gra spokojnie i pewnie i w nagrodę otrzymuje pierwsze zwycięstwo w lidze seniorskiej 88-83. Brawo szczególnie za początek i końcówkę spotkania. W zwycięskim meczu z Wisłą punkty zdobywali : Gruca 23, Kurek 20, Rybicki 12, Windak 11, Jasica 8, Dubiel 6, Kołodziej 4, Szostak 2, Fleszar 2, Jaglarz, Stroński . Najwięcej dla gości Wierzba 32 i Dobranowski 12. Wspomnieć należy iż drużyna seniorka gra w lidze dzięki wsparciu finansowym Powiatu Wielickiego i Miasta i Gminy Wieliczka.