Piknik w  Ośrodku Rekreacyjnym „Dolina Raby” w Kłaju

Piknik i gra terenowa na terenie Ośrodka Rekreacyjnego „Dolina Raby” w Kłaju, to już ostatnie działanie podsumowujące nasz udział w projekcie „Swego nie znacie, cudze chwalicie”  finansowanego przez Fundację ORLEN i Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Dobro Dziecka”.

Dokładnie 27 kwietnia 2024 r wzięliśmy udział w grze terenowej zakończonej wspólnym biesiadowaniem i pieczeniem kiełbasek przy ognisku, grillowaniem.

Do południa korzystaliśmy z pięknej aury i ładowaliśmy baterie życiowe widokami pięknej okolicy kąpieliska w Kłaju. Wspólna biesiada rozpoczęła się od pieczenia kiełbasek, a zakończyła się wspólnym śpiewem, śmiechem i dobrym humorem.

Przygotowaliśmy także grę terenową, pozwalającą nam na ruch na łonie natury, poznanie okolicy, zdobyciu wiedzy prozdrowotnej i proekologicznej w licznych zadaniach, które musieliśmy wykonać na jej trasie. Zbieraliśmy zioła, rozwiązywaliśmy krzyżówki, wykonywaliśmy zadania ruchowe- w dwóch wersjach, dla osób mobilnych oraz mających problemy z poruszaniem. Teren kąpieliska przystosowany jest dla seniorów jak i osób z niepełnosprawnościami, a okolica budzi zachwyt i pozwala na odprężenie się, relaks.

Niestety nagłe opady deszczu nie pozwoliły nam potańczyć na świeżym powietrzu, ale pomimo tego wracaliśmy w wyśmienitych humorach i lekko brązową skórą na ciele.

To był bardzo dobry dzień.

Autor i fot; Ewelina Makowiecka-Sieńko