PINGPONGOWY NARODOWY czyli  ROKICIE NA SALONACH

W dniu 14 października 2017 r. pierwszy raz na PGE Narodowym gościł tenis stołowy. UKS Rokicie zaliczający się do czołowych klubów w kraju otrzymał zaproszenie na to wydarzenie.

„Bardzo ucieszyliśmy się z możliwości udziału w tym przedsięwzięciu, które miało promować tenis stołowy. Ze względu na mecze ligowe do Warszawy udały się tylko dziewczyny, ale bardzo wyraźnie zaznaczyły obecność klubu. Promocyjny event „Pingpongowy Narodowy” był transmitowany na żywo w telewizji TVP, a nasze zawodniczki Milena Gaj, Angelika Filipek i Martyna Malarczyk, wzięły udział w turniejach żaczek (Milena i Angelika) i kadetek (Martyna). Zanim jednak zaczęły swoje gry turniejowe, miały przyjemność poznać, porozmawiać i posłuchać rad Lucjana Błaszczyka (mistrz Europy, czterokrotny olimpijczyk, multimedalista mistrzostw Polski), Jörgena Perssona (pięciokrotny mistrz świata), oraz Norberta Stolickiego (mistrz świata w racketlonie). Turniej były bardzo silnie obsadzone, dlatego jestem bardzo dumny z ich postawy. W turnieju żaczek udział wzięły 62 zawodniczki. Angelika zajęła 5 miejsce, a o rok młodsza Milena 9. miejsce. Nasza jedyna kadetka Martyna przegrała w 1/8 finału turnieju zajmując ostatecznie miejsca 13-16 (na 31 zawodniczek)” – opowiedział z radością o występie dziewczyn pan prezes W. Biernat.

Oprócz samej gry dziewczyny, trener i rodzice mogli zwiedzać imponujący swoją wielkością Stadion Narodowy. Było to dla nich dodatkowo duże przeżycie.

Gratulacje dla dziewczyn oraz trenera Adriana Garyckiego.

ZADANIE BYŁO WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW POWIATU WIELICKIEGO.