PODSUMOWANIE CYKLU GRAND PRIX POLSKI w TENISIE STOŁOWYM

          W październiku zakończył się I cykl turniejów Grand Prix Polski w tenisie stołowym. Zawody rozgrywane były w różnych miejscach Polski (Olkusz, Kraków, Zielona Góra,) a wzięła w nim udział liczna reprezentacja Uczniowskiego Klubu Sportowego „Rokicie” Szczytniki.

„Turnieje rozgrywane są przez 3 dni (piątek – niedziela), a bierze w nich każdorazowo udział ponad 200 zawodników. Do turnieju głównego awansuje 64 zawodników i zawodniczek, co jest zadaniem niezwykle trudnym biorąc pod uwagę, że w stawce są najlepsi zawodnicy z 16 województw” – opowiada pan Wojciech Biernat – prezes UKS Rokicie.

Największy sukces odniosła nasza kadetka – Weronika Jakubczyk zajmując w I GPP kadetów wysokie 9 miejsce. Również w wąskiej grupie 32 zawodników znalazł się Artur Stachel, który w I GPP młodzików zajął miejsce 25. Pozostali zawodnicy znaleźli się na dalszych miejscach, ale zaprezentowali się bardzo dobrze.

„Miejsca Weroniki i Artura gwarantują im udział w kolejnym GPP bez udziału w eliminacjach. Z gry pozostałych zawodników jestem bardzo zadowolony, gdyż zagrali bardzo ambitnie i walecznie, a do awansu do turnieju głównego zabrakło czasem trochę szczęścia. W tym sezonie mamy bardzo dobrą grupę młodych zawodników, gdyż w klubie pojawili się wychowankowie Płomienia Limanowa – M. Wiktorek, M. Syktus i J. Syktus, którzy jeszcze bardziej podnieśli rywalizację na treningach.” – kontynuuje prezes.

Przed zawodnikami UKS Rokicie Szczytniki w listopadzie i grudniu kolejne turnieje ogólnopolskie (Jastrzębie Zdrój, Zielona Góra, Świdwin) w których może uda się osiągnąć kolejne sukcesy.

„Nie ukrywam, że gdyby nie pomoc Powiatu Wielickiego tak liczny udział moich zawodników w zawodach byłby niemożliwy. Dlatego przesyłam serdeczne podziękowanie dla pana starosty oraz Zarządu Powiatu za udzielone wsparcie” – dodaje na koniec prezes UKS Rokicie Wojciech Biernat.