POMÓŻ PSZCZOŁOM

Czy wiesz, że prawie połowa dziko żyjących w Polsce pszczół jest w Czerwonej Księdze Gatunków Zagrożonych? Na szczęście wspólnie możemy im pomóc. Dlatego dołącz do najfajniejszej pszczelej akcji, czyli „Adoptuj pszczołę”. Wystarczy, że zaadoptujesz wirtualnie pszczołę. Jedną, pięć, a może cały rój – Ty decydujesz! Twoja pomoc jest bardzo potrzebna! A jeśli zdecydujesz się na adopcję regularną, w podziękowaniu otrzymasz od nas Pakiet Pszczelego Bohatera / Bohaterki, którego opis znajdziesz poniżej.

W tym roku ze szczególną troską zajmujemy się leśnymi zapylaczami. To nie tylko dziko żyjące pszczoły, ale także puszyste trzmiele, kolorowe motyle, czy mieniące się w słońcu chrząszcze. To ostatnia chwila, aby uratować je przed toksycznymi opryskami i niszczeniem ich naturalnych siedlisk. Mamy nadzieję, że do nas dołączysz 🙂
https://adoptujpszczole.pl/?fundraiser=ap9onet

Na pewno wiesz, jak wiele zawdzięczamy pszczołom. To dzięki nim mamy owoce, warzywa, czekoladę i wiele innych pysznych produktów. To dzięki nim istnieje ogromna część roślin i zależnych od nich zwierząt. Zapylacze są w trudnej sytuacji, w dużej mierze przez działalność człowieka, m.in. używanie toksycznych pestycydów i niszczenie naturalnych siedlisk – nawet w lasach, które powinny być dla nich bezpieczną ostoją. Żeby temu przeciwdziałać, powstała akcja „Adoptuj pszczołę”. Bo bez pszczół i innych zapylaczy nie ma życia. W ramach akcji również Ty możesz pomagać pszczołom!

Pakiet Pszczelego Bohatera / Bohaterki

Jeśli zdecydujesz się na adopcję regularną, w podziękowaniu otrzymasz:

  • Stylową, kwiecistą maseczkę wykonana z ekologicznej tkaniny przez lokalną, rodzinną firmę,
  • Certyfikat Pszczelego Bohatera / Bohaterki – imienny certyfikat potwierdzający, że jesteś Pszczelą Bohaterką / Pszczelim Bohaterem,
  • Świetną książkę autorstwa Dave’a Goulsona pt. „Łąka” o fascynującym świecie najmniejszych mieszkańców łąk. Czy owadom chodzi tylko o jedzenie i seks? Dlaczego motyle są w plamki? Czemu miłość pluskwiaka tak rani? Czy słusznie brzydzimy się much? Jak szybka może być ważka? I czy polityka os jest lepsza niż ludzka? Tego wszystkiego dowiesz się z „Łąki”!

Mamy nadzieję, że będziemy mogli Ci go podarować, bo ogromnie nas cieszy możliwość odwdzięczenia się choćby w ten drobny sposób za pomoc, jaką ofiarujesz zapylaczom i dzikiej przyrodzie.

Każda zaadoptowana pszczoła zwiększa szansę na polepszenie losu zapylaczy. W poprzednich latach się udało – w akcji wzięły udział dziesiątki tysięcy osób z całej Polski i to właśnie dzięki ich zaangażowaniu i wielkiemu sercu walczymy o polepszenie losu pszczół, motyli i innych owadów zapylających. Nadal jest jednak wiele do zrobienia. Dołącz do akcji, pomóżmy razem pszczołom!

Pozdrawiamy serdecznie 🙂
Pszczela ekipa Greenpeace Polska