Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt

 

21 października   2017 roku w hali sportowej przy   Szkole Podstawowej w Łazanach odbył się  „VII Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt” , zorganizowany przez UKS Sławkowice oraz Szkołę Podstawową w Łazanach. Do udziału w zawodach zgłosiło się 6 drużyn  ze szkół podstawowych
i  4 drużyny z gimnazjum, łącznie 71 uczestniczek.

Zwycięzcą  w kategorii” szkoły podstawowe” została  drużyna  SP Bodzanów. Na kolejnych miejscach uplasowały się: SP Biskupice , SP Łazany1,
SP Kożm8ice Wielkie,  SP Sławkowice  oraz SP Łazany 2.

W kategorii „gimnazjum” I miejsce zajęły dziewczynki z Gimnazjum w Gdowie. Kolejne miejsca: Kożmice Wielkie, Niegowić  oraz Sławkowice.

UKS organizował tego typu zawody po raz siódmy. Forma tych zawodów ukazała sposób na aktywne spędzanie czasu wolnego uczniom szkół podstawowych i gimnazjum oraz dała dziewczynkom możliwość rywalizacji sportowej w dyscyplinie, która w wielu środowiskach uważana jest jako sport tylko dla chłopców. Zawody te spotkały się ponownie z bardzo pozytywnym odzewem. Cieszy fakt, że w każdej kolejnej edycji rośnie zainteresowanie  tego typu zawodami.

Zawodniczki „ I, II i III miejsc” otrzymały medale  a wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani dyplomami, nagrodami i upominkami dofinansowanymi przez Powiat Wielicki oraz Gminę Biskupice.