POŻEGNANIE LATA 2023 W PIERZCHOWIE z UKS ROKICIE

              10 września 2023 r. w Pierzchowie odbył się kolejny turniej tenisa stołowego o Puchar Starosty. W turnieju wzięło udział ponad 30 dzieci i młodzieży

„Po wakacjach trochę zmieniło się w poszczególnych kategoriach wiekowych, gdyż uczestnicy naszych turniejów pozmieniali klasy. Tym razem najliczniejszą grupę stanowili chłopcy z klas V-VIII, którzy zagrali aż w 3 grupach. W kategorii chłopców młodszych i dziewcząt starszych grano systemem każdy z każdym. Poziom zawodów był bardzo wysoki, gdyż wielu z uczestników rozpoczęło już systematyczne treningi w klubach” – podsumował wrześniowe zmagania główny organizator turniejów p. Wojciech Biernat

W kategorii klas I-IV wśród chłopców zwyciężył Igor Śledziewski z Czyżowa, który wyprzedził Tymoteusza Chlipałę z Nowego Sącza i Alexa Hajduka ze Zborczyc. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Milena Mężyk z Nowego Sącza, przed Leą Ewert z Limanowej i Dominiką Kulczyk z Nowego Sącza.

W kategorii klas V-VIII wśród dziewcząt wygrała Natalia Skowrońska ze Skawiny, przed Marceliną Sochaj z Nowego Sącza i Oliwią Baltazą ze Skawiny. Wśród chłopców ponownie najlepszy okazała się Artur Stachel z Pierzchowa przed Maciejem Syktusem z Kamienicy i Karolem Kaczmarczykiem z Wołowic.

Najlepsi otrzymali puchary, dyplomy i drobne nagrody rzeczowe ufundowane przez Powiat Wielicki.

Po zakończeniu rozgrywek dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych przy stołach stanęli dorośli grający w turnieju open. Do turnieju przystąpiło 32 zawodników z całej Małopolski, w tym 3 kobiety. Bardzo mocna obsada zapewniła duże emocje i wiele zaciętych meczów. Tym razem najlepszym okazał się Łukasz Ogorzelec z Mędrzechowa, przed Mateuszem Robakiem z Pawęzowa oraz Janem Syktusem z Kamienicy. Wśród kobiet zwyciężyła Weronika Jakubczyk z Brzezia, przed Patrycją Kutek z Makowa Podh. i Julią Górecką z Krakowa.

UKS Rokicie Szczytniki zaprasza na kolejny turniej – „Jesienne potyczki tenisowe”, który odbędzie się w dniu 21/22 października 2023 r.