PRACOWITE MIESIĄCE ZAWODNIKÓW ROKICIA

W wrześniu i październiku zakończyła się kolejna seria turniejów wojewódzkich i ogólnopolskich w tenisie stołowym. Startowała w nich spora grupa zawodników UKS Rokicie Szczytniki.

„Przygotowania  do sezonu rozpoczęliśmy w sierpniu realizując po raz drugi wraz z Ministerstwem Kultury i Sportu projekt „Wakacyjne spotkania z tenisem”. Dzieci i młodzież z naszego klubu uczestniczyła w obozach sportowych oraz treningach. Owocem tych działań jest ogromny wzrost liczby trenujących zawodników. Aktualnie w 3 miejscach (Pierzchów, Szczytniki i Brzezie) trenuje prawie 50 zawodników. Myślę, że dodatkowym bodźcem było długotrwałe zamknięcie w izolacji. Teraz bardzo potrzebny jest ruch, a ten właśnie zapewnia uprawianie tenisa stołowego” mówi prezes klubu – Wojciech Biernat.

W zawodach ogólnopolskich (I cykl Grand Prix Polski) z bardzo dobrej strony pokazali się najmłodsi zawodnicy. Żaczka Zuzanna Mardosz oraz żak Artur Stachel po zawodach w Drzonkowie zachowali czołowe miejsca na listach rankingowych. Ich śladem podążyła Weronika Jakubczyk, która w Gliwicach utrzymała limit w młodziczkach. Te kategorie są bardzo licznie reprezentowane przez zawodników Rokicia. W Grand Prix Polski kadetów, które odbyło się w Krakowie z dobrej strony pokazała się Angelika Filipek oraz spora grupa młodych zawodników.

W październiku na turnieju ogólnopolskim w Kraśniku największy sukces osiągnęli Zuzanna Mardosz i Artur Stachel zajmując 3 miejsca.

„Czekamy teraz z nadziejami na II serię WTK-ów, gdzie po raz pierwszy będziemy mogli pokazać dużą grupę najmłodszych dzieci (r. 2015, 2014 i 2013), które niedawno rozpoczęły treningi, a już bardzo chcą się pokazać na turniejach” z radością opowiada pan prezes.

„Aktualnie mamy 45 zawodników z licencjami w tym 38 dziecięcych i młodzieżowych. W rozgrywkach biorą udział 3 drużyny (II liga kobiet, dwie V ligi). Baza, którą dysponujemy staje się powoli niewystarczająca, jak również wykorzystaliśmy skromne środki finansowe pochodzące z dotacji. Cały czas poszukujemy sponsorów, aby móc zapewnić zawodnikom jak najlepsze warunki” – dodaje prezes.

Pod koniec października w Pierzchowie odbył się ostatni IV Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Starosty. W dwóch kategoriach wiekowych wystąpiło łącznie 11 drużyn. W kategorii do lat 16 i open zwyciężyli zawodnicy MKS Centrum Kraków. Na drugiej pozycji znaleźli się zawodnicy UKS Rokicie Szczytniki.

Zarząd UKS Rokicie kieruje serdeczne podziękowania dla Powiatu Wielickiego za wsparcie finansowe oraz dla MOS-u Wieliczka za współpracę przy organizacji zajęć.