PRACOWITY I OWOCNY WRZESIEŃ w ŚDS w Brzeziu

Pomimo codziennych zajęć w naszym Ośrodku, wrzesień obfitował w szereg atrakcji.

Popołudnie 10 września spędziliśmy pro ekologicznie. Dzięki uprzejmości firmy PRZETWARZAJ.PL z Niepołomic, zajmującej się skupem złomu i metali kolorowych, oraz elektrozłomu z wysłuchaliśmy ciekawej prelekcji na temat segregowania odpadów plastikowych i tego co się później z nimi dzieje. Uczestnicy byli zaskoczeni co można zrobić z zakrętek lub zużytych reklamówek . Spotkanie uzmysłowiło nam jak wiele możemy zrobić dla naszej planety i przyszłych pokoleń.W naszym ośrodku ponadto stanął pojemnik na zużyte baterie, który powoli zaczyna się zapełniać.

Piękny, słoneczny dzień spędziliśmy 11 września na XII Pikniku Integracyjnym Osób Niepełnosprawnych Uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy w Małopolsce im. Zbyszka Koleckiego w Jordanowie , gdzie w towarzystwie większości placówek z małopolski podziwialiśmy występy, prace powstałe na zajęciach naszych kolegów i koleżanek. Nie obyło się bez zabawy i spotkania z ciekawymi ludźmi.

13 września w Niepołomicach w Osadzie Podegrodzie gościliśmy na Pikniku Rodzinnym pn.” Zdrowie zaczyna się w głowie”, który zwracał uwagę na potrzeby osób w kryzysie psychicznym.

Najbardziej ucieszył nas wyjazd w dniach 17-20.09.2019 r na Spotkanie Integracyjnye Osób Niepełnosprawnych w Wysowej , zorganizowane przez STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH „RODZINA” z Gorlic oraz prowadzonych przez nich Warsztatom Terapii Zajęciowej. Podczas wyjazdu zwiedzaliśmy cerkwie, Stadninę Koni Huculskich w Regietowie, braliśmy udział w warsztatach zawodowych i szeregu zabaw tanecznych.

25 września miło spędziliśmy dzień na imprezie plenerowej pn.” Święto Darów Ziemi” organizowanym przy Domu Pomocy Społecznej w Sułkowie, w ramach obchodów Powiatowego Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych i Powiatowego Dnia Seniora.

Wrzesień zakończyliśmy pięciodniowym Spotkaniem Integracyjnym Osób Niepełnosprawnych w Poroninie. Podziwialiśmy piękne góry z Gubałówki i jedno jest pewne, widoki jakie rozciągają się z jej szczytu na Tatry są naprawdę niezapominane. Przeszliśmy się również Doliną Olszańską i podziwialiśmy piękne przebarwienia jesienne oraz ośnieżone już góry. Serdecznie dziękujemy WTZ Brzesko za zaproszenie .

Październik zapowiada się również ciekawie jak i pracowicie, korzystamy z ostatnich ciepłych promieni słonecznych i aury jesiennej.

Zapraszamy osoby chętne do uczestnictwa w zajęciach. Więcej informacji pod numerem tel.12/284 11 98- Środowiskowy Dom Samopomocy w Brzeziu/ Gruszkach

Autor:ES

Foto: Danuta Krawczyk
1.