PRACOWITY MAJ TENISISTÓW STOŁOWYCH ROKICIA

Miesiąc maj obfitował w wiele zawodów rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej w tenisie stołowym. Dość licznie wzięli w nich udział reprezentanci UKS Rokicie Szczytniki.

Początek miesiąca (7-9 maj 2021 r.) przyniósł I Grand Prix Polski żaków w którym wystartowało 4 zawodników Rokicia. Zawody zakończyły się bardzo dużym sukcesem dla młodych zawodników, gdyż trójka z nich (Julia Gaj, Maciej Mardosz i Artur Stachel) zapewniła sobie awans na Mistrzostwa Polski w Ostródzie.

W dniach 15-16 maja 2021 r. w Dębicy rozegrano Mistrzostwa Polski młodziczek w których wystąpiła Weronika Jakubczyk zajmując ostatecznie 33 miejsce (na 64 startujących). Ten wynik zapewnił jej wysoki ranking w nadchodzącym sezonie.

Również 15 maja 2021 r. w Krakowie rozegrano turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski Kadetów. Dużą niespodziankę sprawiła drużyna kadetek UKS Rokicie (w składzie: Angelika Filipek, Klaudia Mirochna) awansując do Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 17-20 czerwca w Rawie Mazowieckiej. Indywidualnie dziewczęta nie uzyskały awansu. Najwyżej została sklasyfikowana Angelika Filipek zajmując w turnieju eliminacyjnym 5 miejsce.

Kolejne zawody z udziałem zawodniczek i zawodników UKS Rokicie odbyły się 22 maja 2021 r. w Krakowie. Były to Mistrzostwa Małopolski młodzików. W zawodach wystąpiło aż 9 zawodników i zawodniczek, z których najlepiej spisali się Weronika Jakubczyk, Zuzanna Mardosz oraz Maciej Mardosz.

W dniach 29-30 maja 2021 r. w dalekiej Ostródzie rozegrano Mistrzostwa Polski żaków, w których wystąpili 3 reprezentanci klubu. Najlepsze miejsce uzyskał Maciej Mardosz zajmując w stawce 64 zawodników 17 miejsce. W tym samym czasie w Krakowie rozegrano Mistrzostwa Województwa kadetek, na których wystąpiły Angelika Filipek i Klaudia Mirochna. W grze podwójnej Angelika w parze z Iwoną Kolasą (Tornado Waksmund) zajęły miejsce 5.

„Maj obfitował w bardzo dużą ilość zawodów, na których zaznaczyliśmy swoją obecność. O miejsca medalowe było bardzo trudno, ale najważniejsze, że zawodnicy pokazali się z dobrej strony. Zanotowaliśmy drobne sukcesy jak awanse na Mistrzostwa Polski, co dla Nas jest już dużym osiągnięciem. Odbyły się tylko jedne zawody z cyklu Grand Prix, które były przepustką do MP, dlatego o liczniejszy udział było bardzo trudno. Przez wiele tygodni nie mieliśmy optymalnych warunków do treningów i nasza forma była wielką niewiadomą” – z radością podsumował występ swoich zawodników prezes klubu – Wojciech Biernat.

„Warto podkreślić, że Nasz klub ma również swój udział w ostatnich sukcesach Mileny Gaj, Jakuba Tureckiego, Arkadiusza Kołosa, którzy wiele lat pracowali z naszymi trenerami klubowymi (M. Klimczak, A. Garycki, K. Jakubczyk, Sł. Osika i J. Osika)” – dodał z radością  – Wojciech Biernat.

Zarząd klubu oraz zawodnicy UKS Rokicie dziękują Powiatowi Wielickiemu za współfinansowanie udziału w zawodach ogólnopolskich.