Przedsezonowy sprawdzian dla niepołomickiej koszykówki

21 września 2019 r. na hali sportowej przy ul. 3 maja w Niepołomicach odbyła się już X edycja X Powiatowego Turnieju Koszykówki Dziewcząt pod patronatem Powiatu Wielickiego. Koszykarki z MTS IKAR Niepołomice po okresie przygotowawczym podjęły próbę sprawdzenia swoich sił z zespołami, z którymi spotkają się na parkietach II Ligi Kobiet w rozpoczynającym się sezonie 2019/2020. W wydarzeniu wzięły udział drużyny ISWJ Wisła, MOSiR Bochnia, MKS Pałac Młodzieży Tarnów oraz gospodarz MTS IKAR Niepołomice.
Gospodynie od pierwszego meczu spokojnie wykorzystywały okazje do zdobywania punktów, dlatego w pierwszych dwóch spotkaniach pokonały zarówno drużynę z Bochni, jak i zespół ISWJ Wisła. Na uwagę zasługuje gra Klaudii Filipowskiej, która sprostała trudnym zadaniom w defensywie i skutecznie zdobywała punkty w kontrataku. Z kolei skuteczność rzutów dystansowych Katarzyny Gastoł pomogła utrzymać przewagę punktową w kolejnym meczu. W finale Ikar zmierzył się drużyną MKS PM Tarnów, w którym ostatecznie postawił na swoim zwyciężając dziesięciopunktową przewagą.
Organizatorzy przygotowali dla uczestniczek konkursy rzutowe oraz plebiscyt na najlepszą zawodniczkę turnieju. Rekordzistki otrzymały atrakcyjne nagrody i statuetki.

W konkursie rzutów dystansowych zwyciężyła Julia Świętochowska z MKS PM Tarnów.

Najlepszą zawodniczką Ikara została Klaudia Filipowska.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. MTS IKAR Niepolomice
2. PM Tarnów
3. MOSiR Bochnia
4. ISWJ Wisła

Wyniki poszczególnych spotkań:

1. MTS IKAR Niepołomice- MOSiR Bochnia – 63:47
2. ISWJ Wisła- MKS PM Tarnów – 35:80
3. MKS PM Tarnów- MOSiR Bochnia- 56:44
4. MTS IKAR Niepołomice- ISWJ Wisła- 65:52
5. ISWJ Wisła- MOSiR Bochnia- 44:109
6. MKS PM Tarnów- MTS IKAR Niepołomice- 60:70

Szczególne podziękowania dla władz Powiatu Wielickiego i Gminy Niepołomice oraz wszystkich wolontariuszy, dzięki którym udało się zorganizować tegoroczny turniej koszykówki dziewcząt.

Drużyna MTS IKAR Niepołomice rozpoczyna kolejny sezon w rozgrywkach II Ligi Kobiet. Pierwsze mecze już w październiku. Serdecznie zapraszamy na sportowe emocje na Halę Widowiskowo-Sportową w Niepołomicach.

Najbliższe mecze odbędą się:

26.10.2019r. godzina 17:00 – MTS IKAR- MLKS MOS Rzeszów
09.11.2019r. godzina 17:00 –MTS IKAR- MKS PM Tarnów
16.11.2019r. godzina 17:00- MTS IKAR- UKS ŻAK Nowy Sącz

Dodatkowo zapraszamy wszystkie dzieci na zajęcia z podstaw koszykówki, które prowadzone są w Szkole Podstawowej nr. 1 w Niepołomicach w piątki o godzinie 17:00
Telefon kontaktowy: 601 91 40 21

Tekst – Iwona Janas