REWELACYJNY WYSTĘP JAKUBA SIKONIA

              22 października 2023 r. w Pierzchowie odbył się kolejny turniej tenisa stołowego o Puchar Starosty Wielickiego. W turnieju wzięło udział ponad 30 dzieci i młodzieży z terenu Małopolski i Podkarpacia.

„Na nasz turniej tym razem dotarło wielu bardzo dobrych zawodników. Wśród nich gościliśmy siostry Małgorzatę i Wiktorię Poręba z Rzeszowa oraz Jakuba Sikonia z Zakliczyna, którzy należą do czołowych zawodników w  Polsce w swoich kategoriach wiekowych. Na szczególne wyróżnienie zasłużył Jakub Sikoń z rocznika 2015, który zagrał najpierw w turnieju dla klas V-VIII, a następnie w turnieju open. W obydwu kategoriach spisał się rewelacyjnie zajmując czołowe miejsca. Po drodze pokonał wielu starszych zawodników pokazując niebywałe umiejętności. Wszystkie mecze rozgrywano do 3 wygranych setów. Zawodnicy z naszego powiatu spisali się doskonale, bo w tak mocnej stawce uczestników również zajęli wysokie miejsca” – podsumował zmagania główny organizator turniejów p. Wojciech Biernat

W kategorii klas I-IV wśród chłopców zwyciężył Jakub Głuch z Gdowa, który wyprzedził Igora Śledziewskiego z Czyżowa i Alexa Hajduka ze Zborczyc. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Izabela Stefańska z Nowego Sącza przed Wiktorią Porębą z Rzeszowa oraz Dominiką Kulczyk z Nowego Sącza.

W kategorii klas V-VIII wśród dziewcząt wygrała Małgorzat Poręba z Rzeszowa, przed  Kają Konstantyn z Nowego Wiśnicza, oraz Natalią Skowrońską ze Skawiny. Wśród chłopców ponownie najlepszy okazała się Artur Stachel z Pierzchowa przed Jakubem Sikoniem z Zakliczyna i Maciejem Mardoszem z Cichawy.

Najlepsi otrzymali puchary, dyplomy i drobne nagrody rzeczowe ufundowane przez Powiat Wielicki.

Po zakończeniu rozgrywek dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych przy stołach stanęli dorośli grający w turnieju open. Do turnieju przystąpiło 25 zawodników, w tym 2 kobiety. Mecze rozgrywane do trzech wygranych setów przyniosły sporo emocji. Najlepszym okazał się Jan Syktus z Kamienicy, przed Jerzym Miśkowcem z Dobrej oraz Markiem Klimczakiem ze Szczytnik.. Wśród kobiet zwyciężyła Kaja Konstantyn z Nowego Wiśnicza przed Weroniką Jakubczyk z Brzezia.

UKS Rokicie Szczytniki zaprasza na kolejny turniej, który odbędzie się w dniu 12 listopada 2023 r.