ROKICIE W LIDZBARKU WARMIŃSKIM

Bardzo daleko udały się na turniej z cyklu Grand Prix Polski zawodniczki UKS Rokicie Angelika Filipek i Milena Gaj. W dniach 2-5 listopada 2017 r. w Lidzbarku Warmińskim rozgrywane były zawody w kategorii żaczek. Zawodniczki ze Szczytnik rozpoczęły rywalizację od turnieju eliminacyjnego (w piątek) przez który przebrnęły bardzo łatwo. Prawdziwa rywalizacja zaczęła się w sobotę, kiedy rozgrywano turniej grupowy. Zagrały w nim najlepsze 64 zawodniczki z całej Polski. Obie zawodniczki Rokicia zajęły w swoich grupach miejsca nie dające awansu do dalszych gier.

„Dużego pecha miała Milena, która jak się później okazało trafiła do bardzo silnej grupy. Zajęła w niej 3 miejsce, a zawodniczki, które ja wyprzedziły zakończyły całe zawody na wysokim 9 i 14 miejscu. Wyraźnie zabrakło moim zawodniczkom ogrania w tak prestiżowych zawodach. Z występu jednak jesteśmy zadowoleni, a co najważniejsze wiemy co trzeba ćwiczyć, aby następnym razem zając lepsze miejsce” podsumował występ młodych zawodniczek trener Adrian Garycki.

Oprócz występu w zawodach, dziewczynki miały możliwość zwiedzania miasta oraz pięknych zabytków. Szczególnie zachwycił je Zamek Biskupów Warmińskich jeden z najlepiej zachowanych zabytków sztuki gotyckiej w Polsce.

ZADANIE BYŁO WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW POWIATU WIELICKIEGO.