Solo Combat Federation

24 lutego 2023r. w Kępnie odbyła się czwarta edycja gali sportów walki federacji „Solo Combat Federation”, na której mogliśmy obserwować batalie w formule MMA. Uczestnikiem  jednej z głównych walk wydarzenia był Karol Bromblik – instruktor i zawodnik Młodzieżowego Klubu Sportowego Kung Fu z Wieliczki. Walka zakontraktowana była na 3 rundy, każda po 5min w umownym limicie wagowym 81kg. Przeciwnikiem był doświadczony zawodnik MMA – Damian Seweryn. Karol zdominował swojego rywala wygrywając już w pierwszej rundzie pojedynku ! Sędzia przerwał walkę po gradzie ciosów Karola w parterze – walka zakończona przez TKO (technical knockout).
Karol Bromblik największe osiągnięcia sportowe notował w formule walk pełno kontaktowych SANDA (Kung Fu). Jest multimedalistą Mistrzostw i Pucharów Polski Kung Fu, zdobył Puchar Węgier Sanda oraz brązowe medale Mistrzostw Europy Sanda. Obecnie rywalizuje w formule MMA (rekord zawodowy 2-1), która jak sam zawodnik przyznaje, jest bardzo bliska do jego bazowego stylu SANDA. Główny trener MKS Kung Fu – Sifu Tomasz Chabowski zaznaczył, że dobre przygotowanie Karola do walki jest owocem długoletniej pracy i wcześniejszych sportowych doświadczeń oraz wysoki poziom całej sekcji Fight Clubu „Lung” z Wieliczki.
Karol już teraz czeka na nowe sportowe wyzwania, natomiast reszta zawodników MKS Kung Fu sprawdzi swoje umiejętności już 4.03.br na Mistrzostwach MMA Polska w Warszawie. Trzymamy kciuki za karierę Karola Bromblik jak i za cały Fight Club „Lung” z Wieliczki.