Sportowe powitanie lata w Szczytnikach

W dniach 22 – 23 czerwca 2019 r. już po raz XIV odbyła się impreza pod nazwą „Sportowe Powitanie Lata 2019 w Szczytnikach” zorganizowana przez UKS ROKICIE. Impreza miała charakter ogólnodostępny. W jej trakcie rozegrano turnieje tenisa stołowego i szachów, na które zaproszono dzieci młodzież i dorosłych z terenu powiatu i Małopolski. W trakcie przyjmowania zgłoszeń okazało się, że do turnieju tenisa zgłosili się również uczestnicy ze Śląska oraz Podkarpacia. I

mpreza zaczęła się w sobotę turniejem tenisa stołowego, który rozegrano na sali w Pierzchowie. Turniej rozegrano w sześciu kategoriach wiekowych, a łącznie wzięło w nich udział ponad 40 osób. Bardzo silnie obsadzona była kategoria dziewcząt do lat 10, w której zagrały 4 czołowe żaczki ….. Polski! W tej silnej obsadzie najlepsze okazały się młode zawodniczki Gabriela Kostuch z Pierzchowa i Weronika Jakubczyk z Brzezia, które stoczyły ze sobą „siostrzany” pojedynek o zwycięstwo. Lepsza w finale po 5 setowym pojedynku okazał się Gabriela Kostuch. Na kolejnych miejscach znalazły się Magdalena Pietraszko z Żywca oraz Anna Rogala z Kielnarowej. W kategorii chłopców do lat 10 po zaciętej walce „każdy z każdym” zwyciężył Adam Reszka z Krakowa, przed braćmi Bartłomiejem i Arturem Stachelami z Pierzchowa. Równie mocno obsadzone były kategorie do lat 16 dziewcząt i chłopców. Po wielogodzinnych pojedynkach grupowych, które wyłoniły najlepsze czwórki najlepsi okazali się Angelika Filipek z Brzezia oraz Dominik Przepolski z Trąbek. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Oliwia Rudzka z Marszowic i Anna Skowronek z Pierzchowa wśród dziewcząt oraz Damian Głuszek z Krakowa i Michał Szostak z Nieznanowic. W kategorii open do gry przystąpiło 7 mężczyzn i 1 kobieta. Jak się potem okazało panowie prezentowali nietuzinkowe umiejętności, co spowodowało wielkie emocje i niezwykle zacięte mecze. Turniej rozgrywano systemem „każdy z każdym”, dlatego panowie i jedna pani kończyli zmagania na „miękkich nogach”. W turnieju mężczyzn zwyciężył Wojciech Górecki z Krakowa przed Andrzejem Dźwigiem z Dobczyc i Rafałem Bruzdą z Kożmic Wielkich.

Najlepsi otrzymali nagrody (stauetki, dyplomy, koszulki) ufundowane przez Powiat Wielicki.

W niedzielę w remizie OSP w Szczytnikach po raz pierwszy z okazji Sportowego Powitania Lata rozegrano turniej szachowy, w którym wzięło udział ponad 20 osób. Turniej skierowany był do wszystkich chętnych, ale większość zawodników stanowili szachiści na co dzień trenujący w klubach na terenie powiatu wielickiego (Szachownica, Goniec). Turniej rozgrywano w kategorii do lat 10 i powyżej 10. Większość grających stanowiły dzieci, choć nie zabrakło kilku dorosłych. Z radością trzeba przyznać, ze dzieci okazały się bardzo mocne i zdominowały turniej. W kategorii do lat 10 najlepsza okazała się Helena Woźniak z Brzezia, która w pokonanym polu zostawiła 10 zawodników. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Patryk Śledziewski ze Świątnik Dolnych oraz Fabian Szewczyk z Szarowa. W kategorii open najlepszym okazał się Bartłomiej Krawczyk z Krakowa przed Dawidem Klejdyszem z Kłaja i Karolem Kopciem ze Staniątek.

Najlepsza trójka otrzymała pamiątkowe statuetki i dyplomy ufundowane przez Powiat Wielicki.

Zadanie było współfinansowane przez Powiat Wielicki. Nagrody uczestnikom turnieju szachowego wręczał pan Roman Wcisło – wice dyrektor departamentu w Urzędzie Marszałkowskim – mieszkaniec Szczytnik.

 

Exif_JPEG_420