SUKCES JANA SYKTUSA ORAZ PODSUMOWANIE ROKU W UKS ROKICIE

Turniej świąteczno – noworoczny rozegrany 30 grudnia 2023 r. w Pierzchowie był podsumowaniem cyklu całorocznych turniejów o Puchar Starosty Powiatu Wielickiego organizowanych przez UKS Rokicie. Do Pierzchowa zjechali najlepsi z najlepszych, aby rozegrać decydujące pojedynki o ostateczne zwycięstwo w całym cyklu. W zawodach wzięła udział najlepsza 16-tka wyłoniona na podstawie całorocznego rankingu. Nie zabrakło nikogo, dlatego emocje były gwarantowane. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym” do 3 wygranych setów. Ostatecznie zwyciężył rozstawiony z nr 1 Jan Syktus z Kamienicy, przed Andrzejem Dźwigiem z Dobczyc. Na kolejnych miejscach znaleźli się: Jarosław Ubik z Młynnego oraz Seweryn Nagórzański z Żabna. Pierwsza czwórka otrzymała okolicznościowe puchary i dyplomy.

Koniec roku to również czas podsumowań. Rok 2023 przyniósł wiele sukcesów indywidualnych, jakimi był udział zawodniczek i zawodników UKS Rokicie w MP żaków czy młodzików oraz zdobycie kilka medali Mistrzostw Województwa.

W rozgrywkach drużynowych liczny udział biorą drużyny klubowe. Aktualnie zakończyła się I runda w Małopolskiej Lidze Młodzieżowej oraz III lidze kobiet. Biorą w nich udział młodzieżowe drużyny ze Szczytnik. W MLM na drugim miejscu plasuje się Rokicie I, a na czwartym Rokicie II. W III lidze kobiet na na drugim miejscu jest zespół Rokicia, w którym występują dziewczynki z klas III-VI.

„Powstanie tych rozgrywek było świetnym pomysłem, gdyż nasi w większości młodzi zawodnicy mają możliwość rozgrywania meczy ze swoimi rówieśnikami z innych klubów. W lidze Młodzieżowej mamy aż dwie drużyny, gdyż posiadamy aktualnie bardzo liczną grupę trenujących dzieci.” – opowiada prezes i trener Wojciech Biernat.

„W rozgrywkach IV i V ligi drużyny klubowe plasują się wysoko, zachowując na 2 kolejki przed końcem I rundy szansę na awans do grupy mistrzowskiej”. – dodaje prezes.

Zarząd UKS Rokicie Szczytniki pragnie podziękować za całoroczną współpracę i pomoc następującej grupie sponsorów i przyjaciół:

– Powiat Wielicki
– Gmina Gdów
– Ministerstwo Sportu i Turystyki
– Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe
– Polski Związek Tenisa Stołowego
– Firma KRUPIEC
– Firma SALTUS Ubezpieczenia
– Firma PZU
– Firma AGA Sport
– Firma GTT