SUKCES UCZNIÓW ZE SZCZYTNIK w Mistrzostwach Polski Szkół

              W dniach 5-7 czerwca 2023 r. w Drzonkowie odbył się finał ogólnopolski Igrzysk Dzieci (ID) w tenisie stołowym drużynowym. W zawodach wzięła udział reprezentacja SP Szczytniki w składzie: Jakub Turecki i Maciej Mardosz. W zawodach wzięły udział 23 drużyny z 16 województw (16 mistrzów wojewódzkich oraz 7 wicemistrzów). W składach drużyn szkolnych znalazło się wielu czołowych zawodników, grających na co dzień w klubach sportowych.

„Nasi uczniowie dzięki wysokiemu rankingowi zostali rozstawieni w turnieju z nr 3, co stawiało ich w dobrej sytuacji, gdyż mocnego rywala mogli napotkać dopiero w grze o medale” – powiedział pan Wojciech Biernat nauczyciel ze szkoły podstawowej w Szczytnikach.

Turniej rozpoczęły eliminacje grupowe, w których przyszło zagrać uczniom ze Szczytnik ze SP nr 2 w Rawie Mazowieckiej oraz ze SP w Haczowie. Po łatwych zwycięstwach (dwie wygrane po 3:0) zajęli pierwsze miejsce w grupie i awansowali do turnieju głównego.

Turniej główny rozpoczęli od pewnego zwycięstwa ze SP w Lubaszu i awansowali do najlepszej ósemki turnieju. Tutaj czekała na nich mocna drużyna z Kołobrzegu (SP nr 3) z którą mieli stoczyć walkę o medale.

„Z tą drużyną spotkaliśmy się rok temu w Rawie Mazowieckiej w grze o IX miejsce i wygraliśmy po zaciętym meczu 3:2. Czekał nas bardzo trudny pojedynek w którym wiele zależało od gry podwójnej” – dodał pan W. Biernat.

Mecz po zaciętej i stojącej na wysokim poziomie grze zakończył się sukcesem drużyny z Kołobrzegu (3:1), a chłopcom ze Szczytnik pozostała gra o miejsca 5-8. Jakub i Maciej pokonali kolegów z SP Otyń (3:0) oraz z Niemodlina (3:1) i ostatecznie zajęli wysokie V miejsce w Polsce!!!

Gratulujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom i trenerom klubowym za osiągnięcie tak dobrego wyniku.

Szczególne podziękowania dla Powiatu Wielickiego za pokrycie kosztów pobytu, Gminy Gdów za pokrycie kosztów dojazdu oraz pani Jadwidze Wcisło-Tureckiej za opiekę nad uczniami.