SUKCESY ZAWODNIKÓW ROKICIA   NA ZAKOŃCZENIE ROKU

                 Ostatnie dwa miesiące były dość intensywne dla zawodników UKS Rokicie Szczytniki. Brali oni udział w licznych turniejach ogólnopolskich (z cyklu Grand Prix Polski) oraz rozgrywkach ligowych. W ostatni weekend uczestniczyli w Ogólnopolskim Świątecznym Turnieju Tenisa Stołowego, który został rozegrany w Kraśniku. W turnieju brało udział ponad 150 zawodników z 10 województw oraz bardzo silna reprezentacja Ukrainy. Zawody rozegrano w trzech kategoriach wiekowych (żak, młodzik, kadet) z podziałem na dziewczęta i chłopców. W tej silnej stawce zawodników znalazła się również spora ekipa reprezentująca klub ze Szczytnik. Zawodnicy Rokicia spisali się bardzo dobrze. W najsilniej i najliczniej obsadzonej kategorii młodzików Marcin Wiktorek zajął trzecie miejsce, a Artur Stachel szóste udowadniając przynależność do ścisłej czołówki kraju. W kategorii kadetów siódme miejsce zajął Maciej Mardosz. Najlepiej wśród żaków spisał się Igor Śledziewski, który wygrał turniej pocieszenia zajmując dziewiąte miejsce. O wysokim poziomie turnieju świadczy fakt, że w 5 kategoriach wygrali zawodnicy z Ukrainy.

„Turniej był dobrym sprawdzianem dla większości zawodników. Szkoda, że zabrakło dziewcząt, które z powodów rodzinnych musiały zrezygnować  z wyjazdu. Podstawą ekipy byli młodzicy w tym czołowi zawodnicy z rankingu ogólnopolskiego: Artur Stachel i Marcin Wiktorek. Na brawa zasłużył również Alan Gaj, który trenuje dopiero od miesiąca, a zajął w żakach wysokie dwunaste miejsce” – wyjazd podsumował Wojciech Biernat – prezes UKS Rokicie.

Zarząd klubu składa serdeczne podziękowanie Powiatowi Wielickiemu za całoroczne wspieranie wyjazdów na turnieje ogólnopolskie.