Szachy – ruch w stronę intelektu

W sobotę 16 września, Dom Kultury w Staniątkach był miejscem zmagań drużyn klubowych. Rywalizowały one w tempie błyskawicznym, w którym poszczególne partie musiały zostać rozegrane w ciągu pięciu minut. Turniej rozgrywany był w ramach projektu „SZACHY – RUCH W STRONĘ INTELEKTU”, który uzyskał wsparcie finansowe POWIATU WIELICKIEGO.

W rywalizacji trzyosobowych drużyn kobiecych startowało osiem ekip.
Na trzech czołowych miejscach uplasowały się: KKSz Kraków – 28 punktów, UKS Goniec Staniątki – 24 punkty i MKS MOS Wieliczka – 18 punktów. Drużyna staniątecka wystąpiła w składzie: Kinga Siwek, Magdalena Budkiewicz, Katarzyna Zabłocka.

W rywalizacji czteroosobowych drużyn męskich startowało dziewięć ekip.
Trzy czołowe miejsca zajęły: TS Wisła Kraków – 32 punkty, KKSz Kraków – 24 punkty i MKS Sandecja Nowy Sącz – 22 punkty. Na czwartym miejscu,
z dorobkiem 21 punktów, sklasyfikowana została drużyna ze Staniątek, która wystąpiła w składzie: Przemysław Zieliński, Przemysław Święch, Damian Bednarczyk i Artur Łapczyński.

Był to pierwszy z czterech dni szachowych zmagań. Projekt przewiduje jeszcze kilka turniejów indywidualnych, które rozpoczną się w najbliższy piątek
22 września, a zakończą w niedzielę 24 września. Frekwencja dopisuje, więc najmłodsze grupy będą rozgrywały swoje partie w sali gimnastycznej staniąteckiej szkoły podstawowej. Zapraszamy jeszcze niezdecydowanych.