SZCZYTNICKIE SKRZATKI NA PIĄTKĘ

W dniach 26-27 maja 2018 r. w Grodzisku Mazowieckim odbył się Ogólnopolski Turniej „Pingla Cup” uważany za nieoficjalne Mistrzostwa Polski skrzatów. Jest to najważniejszy turniej w kraju dla dzieci od 7 do 9 lat.

„Turniej ma wielką rangę, gdyż przyjeżdża na niego bardzo dużo zawodniczek i zawodników z całej Polski. Dodatkowo obok pojedynków przy stole przeprowadzane są wywiady z młodymi zawodnikami oraz transmisje meczów. To powoduje, że najmłodsi tenisiści czują się jak gwiazdy. Oczywiście każdy otrzymuje upominki czy nagrody w zależności od zajętego miejsca, ale najważniejsze, że spotykają się dzieci dla których dopiero rozpoczyna się przygoda z tenisem i można już poczuć atmosferę wielkich zawodów” dzieli się wrażeniami trener i prezes UKS Rokicie Szczytniki – Wojciech Biernat.

W zawodach nie mogło zabraknąć oczywiście reprezentantów powiatu wielickiego w osobach zawodniczek UKS Rokicie. W tej prestiżowej imprezie zagrały cztery zawodniczki: Gabriela Kostuch, Weronika Jakubczyk, Julia Gaj oraz Helena Woźniak. Najlepiej wypadła Gabriela zajmując VIII miejsce, tuż za nią znalazła się Weronika. Miłą niespodziankę sprawiła Julia, która wygrała turniej pocieszenia zajmując ostatecznie XIII miejsce.

„Wyniki należy uznać za bardzo dobre. Dziewczęta rozpoczęły treningi dopiero we wrześniu uczestnicząc w zajęciach prowadzonych w Brzeziu i Pierzchowie przez instruktorów MOS Wieliczka. Szybko czyniły postępy zasilając klub ze Szczytnik. W rozgrywkach prowadzonych przez KOZTS już zaliczają się do najlepszych w swojej kategorii. Teraz miały możliwość konfrontacji z najlepszymi w Polsce i egzamin wypadł na piątkę” – podsumował występ swoich dziewcząt pan prezes klubu.

„Z radością muszę powiedzieć, ze wieloletnia praca w klubie została doceniona i nasz klub otrzymał pomoc od PZTS, która pozwoliła zatrudnić dodatkowego trenera do pracy z dziećmi. Aktualnie trenuje u nas ponad 50 dzieci, w wieku od 6 do 14 lat” dodaje z dumą pan prezes.

Zadanie było współfinansowane przez Powiat Wielicki.