Sztuka dekorowania w ideologii zero waste.

W kwietniu także odbyły się w ramach projektu „Swego nie znacie, cudze chwalicie” organizowane przez Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Dobro Dziecka”, a finansowanego ze środków Fundacji ORLEN – warsztaty dla osób z niepełnosprawnościami oraz seniorów z recyklingu słoików, z których powstały piękne lampiony.

To kolejny warsztat ukazujący ideologię zero waste. Kontynuowaliśmy założenia zero waste i już wiemy dlaczego warto wdrażać rozwiązania, których celem jest redukcja śmieci i zanieczyszczenia środowiska?.

Zero Waste to inicjatywa, której celem jest kształtowanie dobrych nawyków i wdrażanie działań ograniczających liczbę produkowanych przez społeczeństwo odpadów. W trakcie warsztatów przygotowanych przez Paulinę rozmawialiśmy o odzyskiwaniu oraz powtórnym wykorzystaniu produktów. Paulina przedstawiła nam jak świadomie dokonywać wyborów konsumenckich i życiowych w każdej dziedzinie życia by chronić naszą planetę.

Mieliśmy okazję wykonać samodzielnie lampiony ze starych słoików, które ozdobią nasze pokoje, altany przydomowe czy też zakątki w ogrodzie.

Niezbędne do wykonania lampionów były: słoiki różnej wielkości i struktury, które pewnie każdy z nas ma w domu, kawałki sznurków, serwetki czy też ususzone rośliny budzące nasz zachwyt w kolorach lub strukturze, klej MAGIK, koraliki, guziki itp. Ograniczała nas tylko własna wyobraźnia, przy tworzeniu lampionów, które koniec końców będą cieszyć nasze oczy podczas chwil z naturą lub w zaciszu własnego pokoju.

Zachęcamy do powtórnego wykorzystania „śmieci”, nic tak nie cieszy jak danie drugiego życia rzeczom przeznaczonych do wyrzucenia, a nabierającego innego wymiaru i znaczenia.