TEAM KOŹMICE ZWYCIĘZCĄ III DRUŻYNOWEGO TENISA STOŁOWEGO

15 sierpnia 2021 r. odbył się w Pierzchowie III drużynowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Powiatu. Okres wakacyjny spowodował, że do Pierzchowa dotarło tylko 8 drużyn reprezentujących Małopolskę i Podkarpacie. Mecze były zacięte i emocjonujące, a kilka z nich zakończyło się minimalnym zwycięstwem (1, 2, 3 punktami), którejś z drużyn. Ostatecznie najlepsza okazała się drużyna Team Koźmice, która triumfowała po raz drugi z rzędu. Na kolejnych miejscach znalazły się drużyny: UKS Rokicie Szczytniki, KS Szczawa i Zakon Malika. O kolejności tych drużyn zadecydowała „mała tabelka”, gdyż wszystkie drużyny miały tę sama ilość punktów w końcowej tabeli. Trzy piłki zadecydowały, że młoda ekipa z Zakliczyna znalazła się na 4 pozycji.

Po zakończeniu turnieju drużynowego odbył się dodatkowo turniej indywidualny, w którym najlepszy okazał się Arkadiusz Głowacki z Wieliczki przed Dariuszem Bochenkiem z Koźmic i Arturem Opydem ze Szczawy.

„Poziom turnieju był bardzo dobry. Największym rywalem okazał się upał, który dał się mocno we znaki zawodnikom. Niektórzy zrezygnowali z turnieju indywidualnego, bo gra drużynowa okazała się dla nich zbyt wyczerpująca. Mojej drużynie po raz drugi udało się dostać na podium, choć mieliśmy tym razem sporo szczęścia. Zadecydowały trzy piłki” powiedział szczęśliwy prezes UKS Rokicie Wojciech Biernat.

Organizatorzy dziękują Powiatowi Wielickiemu za wsparcie tego zadania i zapraszają na kolejny już IV turniej „Jesienne potyczki tenisowe”, który odbędzie się w 24 października 2021 r. w Pierzchowie.