Tenisiści stołowi przywitali wiosnę

W niedzielę 9 maja 2021 r. w Pierzchowie odbył się drużynowy turniej tenisa stołowego pod nazwą „Wiosenne potyczki tenisowe”. Na starcie stanęło 8 drużyn do lat 16, które odpowiedziały na zaproszenie UKS Rokicie, głównego organizatora tego wydarzenia.

„Chętnych drużyn do udziału w turnieju było dużo więcej, ale niestety obostrzenia nie pozwoliły na ich zaproszenie. Wszystkim brakuje zawodów, których nawet najlepszy trening nie jest w stanie zastąpić, dlatego nie zdziwiło nas, że zgłoszenia zamknęliśmy bardzo szybko” – powiedzieli organizatorzy”.

Poziom turnieju był bardzo wysoki, a mecze niezwykle wyrównane. Na uwagę zasługuje udział dużej grupy dziewcząt, które wcale nie ustępowały umiejętnościami chłopcom. Jedna z drużyn (UKS Rokicie I) złożona z samych dziewcząt zajęła wysokie 4 miejsce. Po 2 godzinnej rywalizacji najlepszą drużyną okazał się Zakon Malika (Zakliczyn i Czchów) przed Siemachą Kraków oraz CKiS Skawina.

Po emocjach drużynowych wszyscy chętni spotkali się dodatkowo w turnieju indywidualnym. Tutaj emocji też nie zabrakło, a do ostatecznej rozgrywki stanęli Angelika Filipek (Rokicie I) i Aleksander Pilch (Siemacha). Angelika po drodze pokonała 3 bardzo dobrych zawodników sprawiając ogromną niespodziankę dotarciem, aż do finału. W finale nie dała rady Olkowi, który powetował sobie porażkę drużyny.

Organizatorzy dziękują Powiatowi Wielickiemu  za dofinansowanie tego projektu.