TENISOWE POWITANIE LATA W PIERZCHOWIE z UKS ROKICIE

              W kolejnym turnieju tenisa stołowego o Puchar Starosty, który został rozegrany 11 czerwca 2023 r. w Pierzchowie wystartowało 35 dzieci i młodzieży. Na liście startowej nie zabrakło uczestników, którzy zwyciężyli  w poprzednich turniejach, dlatego emocje były gwarantowane. Najliczniej obsadzona była kategoria chłopców z klas I-IV i V-VIII, dlatego rozgrywali oni turniej systemem grupowo-pucharowym. Dziewczęta ze względu na mniejszą obsadę grały systemem każdy z każdym. Mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów.

W kategorii klas I-IV wśród chłopców zwyciężył Maksymilian Książek z Wadowic, który w finale pokonał Łukasza Reczka z Olesna. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Milena Mężyk z Nowego Sącza przed Leą Ewert z Limanowej.

W kategorii dziewcząt starszych wygrała Weronika Jakubczyk z Brzezia przed Natalią Skowrońską ze Skawiny, a wśród chłopców Kacper Lipowicz z Olesna przed Jarosławem Ubikiem z Młynnego.

Najlepsi otrzymali puchary, dyplomy i drobne nagrody rzeczowe ufundowane przez Powiat Wielicki.

Po zakończeniu rozgrywek dzieci i młodzieży przy stołach stanęli dorośli grający w turnieju open.
„Do zawodów przystąpiło tylko 32 zawodników, gdyż parametry sali nie dają możliwości zwiększenia liczby uczestników. Możemy rozłożyć tylko 7 stołów, co przy tej ilości zawodników powoduje, że zawody trwają kilka godzin. Niestety musimy odmawiać wielu chętnym osobom, gdyż nie ma możliwości technicznych, aby grał każdy chętny” powiedział w imieniu organizatorów – pan Wojciech Biernat.
W turnieju open zwyciężył pan Grzegorz Winkler z Pawęzowa przed Janem Syktusem z Kamienicy.
Organizatorzy UKS Rokicie Szczytniki zapraszają na kolejny turniej – „Wakacyjne spotkania z tenisem”, który odbędzie się w dniach 22-23 lipca 2023 r.

22 lipca 2023 r. (sobota) – Dla dzieci ze szkół podstawowych – początek o godz. 10.00.

23 lipca 2023 r. (niedziela) – Turniej open – początek o godz. 14.00.