TURNIEJ GRY NOVUSS DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Po raz pierwszy w Polsce został zorganizowany Turniej gry Novuss (Bilard Marynarski) dla osób niepełnosprawnych w ramach projektu „Gra Novuss – bez granic” współfinansowanym ze środków Powiatu Wielickiego, który odbył się 30 maja 2018 r. w auli Urzędu Gminy Biskupice.

Do rywalizacji przystąpiło 11 par (22 zawodników) z ŚDS Tomaszkowice, ŚDS Brzezie oraz Zespołu Szkół im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce. Poziom graczy był bardzo wyrównany, na prowadzeniu uplasowały się 3 pary z Wieliczki i Tomaszkowic, mieli jednakową liczbę punktów i musieli mieć dogrywkę, w której, ostatecznie, wygrała para z Wieliczki (Daniel G./Norbert U.), na drugiej pozycji była para z ŚDS Tomaszkowice (Łukasz G./Krzysztof P.). Trzecie miejsce zajęła para z Wieliczki (Mateusz M./Marcin K.)  bardzo dobry poziom zaprezentowała także para z ŚDS Brzezie (Marcin Z./Wojciech H.) Pamiątkowe puchary, medale i drobne upominki wręczył gospodarz Gminy Biskupice Henryk Gawor.

Liczymy, że zawodnicy będą kontynuowały swoją przygodę z Novusem (Bilard Marynarski), biorąc udział w kolejnych zawodach zorganizowanych przez Stowarzyszenie Novuss Polska.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w projekt oraz władzom Gminy Biskupice, Gminy Wieliczka, Gminy Kłaj i Powiatu Wielickiego.

Svetlana Kunc

Stowarzyszenie Novuss Polska

Elżbieta Duda

ŚDS Tomaszkowice