UDANA ZABAWA W SZCZYTNIKACH

W dniach 16 – 17 czerwca 2018 r. po raz XIII odbył się „Powiatowy Piknik Rodzinny – Powitanie Lata 2018 w Szczytnikach”. Piękna pogoda spowodowała, że do Szczytnik przybyły setki mieszkańców Powiatu i okolicznych miejscowości. Na uczestników pikniku czekało wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów (UKS Rokicie Szczytniki, Rada Sołecka, KGW, Rada Rodziców Szkoły). Dużym zaskoczeniem dla przybyłych była profesjonalna scena, która wraz z nagłośnieniem i oświetleniem dodała piknikowi dodatkowego uroku i pomogła w lepszej zabawie.
Impreza zaczęła się w sobotę, gdzie wokół remizy OSP zgromadzono licznie odwiedzane stoiska gastronomiczne, zamki dmuchane i zjeżdżalnie. Po Szczytnikach wszystkich chętnych woziła bryczka ciągniona przez quad. Jazda bryczką cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem, zwłaszcza najmłodszych. Wieczorem na uczestników pikniku czekała największa atrakcja soboty. Na przygotowanym lądowisku pojawił się balon, którym wszyscy chętni mogli polecieć w niebo. Chętnych nie brakowało, a wrażenia były niesamowite. Wieczorem wszyscy bawili się przy muzyce zespołu „Secret Band”.

W niedzielę cała impreza zaczęła się od turnieju tenisa stołowego, który odbył się na Gminnej Hali Sportowej w Gdowie. Do Gdowa zjechało ponad 80 zawodników z Polski, Ukrainy i …. USA, aby zmierzyć się w IV Grand Prix o Puchar Starosty Powiatu Wielickiego. Na uczestników zawodów czekała niespodzianka w postaci … Jolanty Szatko-Nowak  najwybitniejszej zawodniczki w historii polskiego tenisa stołowego, która przekazywała najmłodszym graczom wiele cennych uwag oraz wręczyła nagrody najlepszym zawodnikom. W Szczytnikach od wczesnych godzin popołudniowych przy bardzo licznie zgromadzonych mieszkańcach i gościach działo się wiele ciekawych rzeczy. Strażacy dali popis swojej sprawności trafiając wodą do celu ze znacznej odległości. Wszyscy zgromadzeni mogli korzystać ze stoisk gastronomicznych, zjeżdżalni, zamków dmuchanych, przejazdu bryczką oraz oglądnąć pokaz latania dronami.  Dla chętnych rodzin przygotowano konkursy sprawnościowe (wbijanie gwoździ, szukanie igły w stogu siana, cięcie drzewa, przeciąganie liny), które przyniosły wiele zabawy i śmiechu. Na scenie zaprezentowały się dzieci z Przedszkola Samorządowego w Szczytnikach oraz Szkoły Podstawowej oraz zaproszeni goście, czyli UTW z Czyżowa i gwiazda wieczoru „Mali Siedlecanie”. Występy przyjęto z ogromnym entuzjazmem zwłaszcza, że dzieci szkolne przygotowały specjalne przedstawienie skierowane do mam i ojców. Wieczorem największe emocje wzbudziło losowanie nagród z loterii, w której do wygrania było prawie 100 nagród. Po zakończeniu losowania wszyscy chętni uczestniczyli w zabawie, którą poprowadził zespół „Secret Band”. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim sponsorom i przyjaciołom za wsparcie.

Impreza była współfinansowana przez Powiat Wielicki i Gminę Gdów.