UDANE PÓŁROCZE ZAWODNIKÓW ROKICIA

W ostatni weekend czerwca turniejem w Skawinie  zawodniczki i zawodnicy UKS „Rokicie” Szczytniki zakończyli pierwsze półrocze zmagań przy tenisowych stołach. Ten czas można zaliczyć do udanych, gdyż w najważniejszych zawodach I półrocza członkowie klubu spisali się dobrze. Największym sukcesem zakończyły się występy w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, gdzie Weronika Jakubczyk w parze z Zuzanną Piekarczyk (Skawa Wadowice) zajęła I miejsce w grze podwójnej.

Swój udział zawodnicy UKS Rokicie zaznaczyli również w najważniejszych imprezach jakie odbyły się w maju i czerwcu czyli Mistrzostwach Polski młodzików i żaków. W tej pierwszej imprezie, która odbyła się w Dębicy Weronika Jakubczyk zajęła 17 miejsce w grze pojedynczej. W mistrzostwach Polski żaków, które odbyły się w Olkuszu klub ze Szczytnik reprezentowało 2 zawodników (Zuzanna Mardosz i Artur Stachel). Zajęli oni odpowiednio 17 miejsce (Artur) i 25 (Zuzanna).

„Sam udział w zawodach tej rangi jest dużym sukcesem. Znalezienie się wśród 64 zawodników jest nie lada wyzwaniem dla takiego małego klubu jak nasz. W klubie trenuje bardzo duża liczba dzieci i młodzieży, a niestety baza treningowa i wyposażenie w sprzęt jest niewystarczające. Większość czasu poświęcamy na zajęcia rekreacyjne, co odbija się na poziomie szkolenia. W wakacje nie odpoczywamy. Po raz kolejny będziemy realizować projekt „Wakacyjne spotkanie ze sportem”, na który składa się wyjazd na obóz do Kołobrzegu oraz turniej tenisa dla dzieci i młodzieży ze szkól podstawowych” – podsumował pół roku działań klubu – prezes Wojciech Biernat.

Te sukcesy, jak i bieżąca działalność klubu nie byłaby możliwa bez pomocy Powiatu Wielickiego, który przekazuje środki finansowe na udział zawodników w zawodach ogólnopolskich oraz realizację projektów, takich jak turnieje tenisa stołowego.