UDANE POWITANIE LATA W SZCZYTNIKACH

Bardzo udanym przedsięwzięciem okazało się powitanie lata 2017 r. w Szczytnikach. Przez dwa dni tłumy mieszkańców Szczytnik i okolic bawiło się doskonale, przy przygotowanych przez organizatorów (KGW, OSP, Rada Rodziców i UKS Rokicie) atrakcjach. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego.

W sobotę mimo, że pogoda nie rozpieszczała organizatorów (cały dzień z przerwami padał deszcz) udało się przeprowadzić turniej piłki siatkowej oraz kilka konkursów dla całych rodzin. W Gdowie na hali sportowej sześć drużyn zagrało o puchar starosty wielickiego w turnieju piłki siatkowej. Po zaciętej blisko 4 godzinnej rywalizacji zwycięstwo odniosła drużyna Promienia Bochnia przed Zeliną Jurków i Rokiciem Szczytniki.

„Poziom turnieju był bardzo wysoki. Do Gdowa przyjechały markowe drużyny, które w rozgrywkach TKKF zaliczają się do ścisłej czołówki Małopolski. Było co oglądać, a trzecia lokata gospodarzy jest ogromnym sukcesem. Dopiero na czwartym miejscu uplasował się ubiegłoroczny zwycięzca Auto Komis z Brzezia. Szkoda, że w ostatniej chwili swój przyjazd odwołała drużyna ze Słowacji, gdyż turniej miałby charakter międzynarodowy” – swoje wrażenia opisał organizator turnieju W. Biernat.

W Szczytnikach przy remizie OSP wszyscy uczestnicy mogli pojeździć bryczką zaprzężoną do … quada, pokosztować potraw i ciast przygotowanych przez KGW w Szczytnikach i rodziców. Udało się również przeprowadzić dwa konkursy dla dzieci i rodzin („szukanie igły w stogu siana i wyścig skrzynek”). Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się stoisko gospodyń ze Szczytnik na którym można było podziwiać „arcydzieła” w postaci zwierząt wykonanych z owoców (gąsienica, baran, jeże). Wieczorem wszyscy chętni bawili się przy muzyce „Secret Band”.

Drugi dzień czyli niedziela zaczął się od turnieju tenisa stołowego na który przybyło prawie 90 osób z całej Małopolski. W tak silnej stawce zawodników najlepszy okazał się Dawid Trojanowski z Nowego Sącza (kat. do lat 15) oraz Mateusz Celary ze Świątnik Dolnych i Emilia Zawadzka z Krakowa (kat. open).

„Zawodnicy zagrali nie tylko o puchar starosty powiatu, ale również o punkty do klasyfikacji Grand Prix Gdowa. Turniej mimo, ze trwał osiem godzin!!! Był bardzo udany” – dodaje główny organizator.

W Szczytnikach wspaniała pogoda ściąga na piknik tłumy mieszkańców powiatu. Dla nich przygotowane są liczne atrakcje: zjeżdżalnie, karuzele, pokazy strażackie, stoiska gastronomiczne oraz konkursy i zabawy dla całych rodzin. Wszyscy znakomicie się bawili, a najwięcej emocji dostarczyły konkursy cięcia drzewa i zręcznościowy z udziałem rodzin. Najlepsi w rywalizacji rodzin okazali się państwo Skimina przed rodziną Dąbrosz i Kołos.

W oczekiwaniu na losowanie nagród (głowną nagrodą jest pralka ufundowana przez UG Gdów) wszyscy mieszkańcy mogli podziwiać występy  KGW w Szczytnikach, dzieci szkolnych i przedszkolnych ze Szczytnik oraz formacji tanecznej „Omnia Kids” z Gdowa. Na koniec wystąpiły dzieci ze świetlicy w Czyżowie oraz UTW z Czyżowa. Wszystkie występy zebrały moc oklasków, a swoją obecnością imprezę zaszczycili: pan Zbigniew Wojas (wójt gminy Gdów), pan Roman Wcisło (radny powiatu, członek zarządu powiatu) oraz sołtysi Czyżowa, Świątnik i oczywiście Szczytnik.

Po występach na scenę zaproszono uczniów ze Szczytnik, którzy zostali wyróżnieni za wybitne osiągnięcia sportowe. Podziękowanie od dyrektora szkoły pana Wojciecha Biernata otrzymali: Emilia Skimina, Kacper Turecki i Wiktor Tokarz. Późnym wieczorem odbyło się losowanie nagród loterii, w której główna nagroda trafiła do mieszkanki Trąbek.

Na koniec dla wszystkich zagrał zespól „Secret Band”, przy którego muzyce bawiono się do późnej nocy.

Powitanie Lata 2017 r. w Szczytnikach okazało się bardzo udanym przedsięwzięciem, z którego całkowity dochód został przeznaczony na remont kaplicy w Szczytnikach oraz na potrzeby szkoły podstawowej.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie wszystkim sponsorom i przyjaciołom  za ufundowanie nagród na loterię oraz zakup cegiełek na remont kaplicy. Bóg zapłać!!! Zapraszamy za rok na kolejny Piknik Rodzinny.

Zadanie było współfinansowane przez Powiat Wielicki i Urząd Gminy w Gdowie.

This image requires alt text, but the alt text is currently blank. Either add alt text or mark the image as decorative.