UDANY ROK ROKICIA

Mimo, że mamy już nowy rok 2020, warto na chwilę wrócić wspomnieniami do minionego roku.

Dla zawodniczek i zawodników UKS Rokicie Szczytniki uprawiających tenis stołowy był on bardzo udany. Przez cały rok 2019 uczestniczyli w zawodach ogólnopolskich, w których odnieśli liczne sukcesy. Zwłaszcza najmłodsi zawodnicy (kategoria skrzat, żak i młodzik) pokazali, że sumienny i systematyczny trening przynosi efekty.  Na szczególne wyróżnienie zasłużyli Zuzanna Mardosz, Maciej Mardosz, Julia Gaj, Artur Stachel, Gabriela Kostuch, Weronika Jakubczyk oraz Angelika Filipek, którzy zanotowali najlepsze wyniki podczas zawodów. Trójka dziewcząt (Filipek, Jakubczyk i Kostuch) została objęta szkoleniem w Krakowskim Ośrodku Tenisowym powołanym przez PZTS, gdzie systematycznie doskonalą swoje umiejętności. Klub oraz trenerzy wiążą z dziewczętami duże nadzieje na przyszłość. Zajęcia w klubie prowadzone były pięć razy w tygodniu, a najbardziej cieszy fakt, że trenuje spora grupa dzieci do lat 10. UKS prowadził zajęcia nie tylko na terenie gminy Gdów, ale także i w gminie Kłaj. Uczestnicy zajęć odnoszą również sukcesy w zawodach szkolnych, jak choćby uczennice SP w Brzeziu (J. Kaczmarczyk, K. Mirochna, A. Woś), które wygrały powiatowe zawody szkolne w ramach IMS, a ze SP Pierzchów (A. Skowronek, A. Dudek) były na miejscu drugim. Na zakończenie roku zawodniczki i zawodnicy brali udział w ogólnopolskim turnieju w Kraśniku, gdzie okazali się najlepsi w rywalizacji drużynowej wprowadzając do turnieju głównego 7 zawodników (cała ekipa liczyła 8 osób), z czego trójka znalazła się na podium. Na najwyższe słowa uznania zasługuje 8 – letnia Zuzanna Mardosz, która zwyciężyła w całych zawodach (kategoria skrzatka) oraz Weronika Jakubczyk, która zajęła drugie miejsce (w kategorii żaczka) ulegając w finale zawodniczce z Ukrainy (czołowa żaczka kraju). Maciej Mardosz w kategorii żak zakończył zawody na miejscu trzecim.

We wrześniu i listopadzie zawodnicy UKS Rokicie wzięli udział w turniejach międzynarodowych. Pierwszy z nich odbył się we Francji, na  zaproszenie zaprzyjaźnionego z Wieliczką miasta Saint Andre de Lille. Turniej miał bardzo silną obsadę złożoną z miejscowych zawodników (II liga francuska) oraz gości z Dormagen (Niemcy – III liga regionalna). Poziom turnieju zwłaszcza w kategorii seniorów i seniorek był bardzo wysoki. Mimo tego w turnieju seniorek zwyciężyła Angelika Filipek pokonując  w finale zawodniczkę z Francji. W kategorii seniorów najwyższą lokatę – piątą zajął Mateusz Zębala. Pierwsze cztery miejsca padły łupem Francuzów, którzy prezentowali tenis na wyśmienitym poziomie. Drugi turniej odbył się w Czechach (Karwina), gdzie nasz klub otrzymał zaproszenie od miejscowego klubu. Również w Czechach ekipa UKS Rokicie odniosła sukcesy zajmując miejsca na podium. Najlepiej spisała się Anna Skowronek wygrywając w kategorii kadetek, a na drugim miejscu turniej skończyła Angelika Filipek w kategorii młodziczka. Te kontakty zaowocowały możliwością udziału w 2020 r. w kolejnych turniejach, na które klub otrzymał zaproszenie.

Nowy rok rozpoczął się dla zawodniczek i zawodników bardzo intensywnie, gdyż korzystając z przerwy świątecznej cały czas trenują przygotowując się do kolejnych zawodów.

Te sukcesy nie byłyby możliwe bez pomocy Starostwa Powiatowego, które współfinansowało wyjazdy na zawody ogólnopolskie, MOS-u Wieliczka, dzięki któremu prowadzone są zajęcia w szkołach, a najlepsi trafiają pod skrzydła trenerów klubowych. Mamy nadzieję, że rok 2020 przyniesie naszemu klubowi i zawodnikom wiele radości i pozwoli na realizację ich marzeń (nie tylko sportowych).