UKS Rokicie z brązowym medalem na Mistrzostwach Polski

W rozegranych w dniach 18-21 maja 2017 r. Mistrzostwach Polski kadetów i kadetek w tenisie stołowym duży sukces odniósł zawodnik UKS Rokicie Szczytniki – Wojciech Górecki. W bardzo mocnej i wyrównanej stawce zawodników zajął trzecie miejsce zdobywając brązowy medal w grze podwójnej.

„Nie ukrywam, że po cichu liczyliśmy na jakiś medal, gdyż w tej kategorii wiekowej mamy mocnych zawodników. Największe szanse upatrywaliśmy w grze drużynowej i podwójnej w której nasi kadeci mieli mocnych partnerów. Wojtek zagrał z Szymonem Kolasą z Nowego Targu, a Maks Kutaj z Piotrem Chłodnickim z Rzeszowa. Obie pary dotarły do najlepszej ósemki turnieju, ale po medal udało się sięgnąć tylko Wojtkowi” – powiedział uradowany prezes W. Biernat.

W grze drużynowej zawodnicy ze Szczytnik dotarli do najlepszej ósemki, ulegając w walce o medal Andromedzie Warszawa.

„Wydawało się, że jest szansa pokonać tę drużynę, ale musieliśmy wygrać grę podwójną. Niestety chłopcy nie wytrzymali presji i ulegli dość gładko swoim rywalom. Ostatecznie zajęli piąte miejsce, co i tak należy uznać za sukces. Przed nam znalazły się drużyny, których zawodnicy trenują przynajmniej raz dziennie w mocnych ośrodkach. Nam pozostała drobna satysfakcja, że nasz były zawodnik Damian Korczak zdobył medal w barwach drużyny Drzonkowa” – podsumował występ w drużynie prezes klubu.

Wojtek i Maks zagrali jeszcze w turnieju par mieszanych (z zawodniczkami ze Skrzyszowa), ale nie udało im się przebrnąć eliminacji.

„Przed nami jeszcze udział w Mistrzostwach Polski żaków, które zostaną rozegrane w dniach 15-18 czerwca w Krakowie. Nasz klub wystawia bardzo silną reprezentację w osobach Kacpra Tureckiego i Oli Guzik, którzy cały rok zapracowali na wysokie rozstawienie (obydwoje zajmują piątą pozycję na ogólnopolskiej liście rankingowej). Może uda nam się zakończyć ten sezon jeszcze jakimś medalem, z czego byłbym ogromnie zadowolony” – dodał na koniec Wojciech Biernat.

Do udziału UKS ROKICIE w zawodach przyczyniła się dotacja z Powiatu Wielickiego.