V TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR STAROSTY

                 W kolejnym turnieju tenisa stołowego o Puchar Starosty Powiatu Wielickiego, który został rozegrany 26 maja 2024 r. w Pierzchowie wzięło udział prawie 80 osób, w tym spora grupa uczestników z Mielca (podkarpackie). Tradycyjnie emocji nie brakowało.

Zmagania rozpoczęły się od turnieju szkół podstawowych. Wśród uczestników była spora grupa zawodników i zawodniczek przygotowujących się do Mistrzostw Polski żaków. Najliczniej obsadzona była kategoria dziewcząt młodszych (kl. I-IV) i chłopców starszych (kl. V-VIII). Pojedynkom przyglądała się spora grupa rodziców i trenerów, którzy gorąco reagowali na wydarzenia przy stole. Nierzadko słychać było gromkie oklaski po znakomitych zagraniach.

„Turniej miał bardzo mocną obsadę, gdyż część uczestników potraktowała nasz turniej jako przetarcie przed imprezą sezonu. Przyjechali młodzi zawodnicy z całego województwa, dlatego zawody stały na bardzo dobrym poziomie. Bardzo mnie cieszy fakt, że udział w turnieju biorą osoby również amatorsko uprawiające tenis stołowy, które mają możliwość zagrania z czołowymi zawodnikami …. Polski. Mimo dużych różnic w umiejętnościach czerpią radość z gry, systematycznie Nas odwiedzając” – podzielił się swoimi uwagami organizator – pan Wojciech Biernat.

Wyniki zawodów dla szkół podstawowych:

Dziewczęta – kl. I-IV

 1. Dominika Kulczyk – Nowy Sącz
 2. Lea Ewert – Limanowa
 3. Izabela Stefańska – Nowy Sącz
 4. Maja Włodarczyk – Świątniki Dolne

Chłopcy – kl. I-IV

 1. Michał Wilczek – Limanowa
 2. Franciszek Krok – Olkusz
 3. Jakub Głuch – Gdów
 4. Igor Śledziewski – Czyżów

Dziewczęta – kl. V-VIII

 1. Marcelina Sochaj – Nowy Sącz
 2. Zuzanna Mardosz – Cichawa
 3. Natalia Kuta – Olkusz
 4. Zuzanna Matyja – Maków Podhalański

Chłopcy – kl. V-VIII

 1. Jakub Sikoń – Zakliczyn
 2. Maciej Mardosz – Cichawa
 3. Stanisław Wąsik – Nowy Sącz
 4. Artur Pis – Skrzyszów

Najlepsza trójka otrzymała puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Powiat Wielicki.

Po zakończeniu turnieju dla uczniów szkół podstawowych rozegrano zawody w turnieju open. Na sali w Pierzchowie pojawiło się bardzo dużo zawodników, którzy na co dzień grają w III, IV i V lidze. Poszczególne pojedynki stały na bardzo wysokim poziomie, były zacięte i niejednokrotnie kończyły się wynikiem 3:2. Do fazy finałowej awansowali najwyżej rozstawieni zawodnicy, którzy umocnili się na czołowych miejscach w rankingu.

Najlepsza ósemka turnieju open:

 1. Mateusz Działek – Kraków
 2. Dariusz Bochenek – Wieliczka
 3. Andrzej Dźwig – Myślenice
 4. Mariusz Twaróg – Kraków
 5. Mateusz Jewuła – Tarnów
 6. Dariusz Nałódka – Kraków
 7. Marcin Wiktorek – Młynne
 8. Jerzy Miśkowiec – Dobra

Pierwsza trójka zawodników otrzymała pamiątkowe statuetki oraz dyplomy ufundowane przez Powiat Wielicki.

    Organizatorzy dziękują sponsorom  i partnerom za pomoc w organizacji V turnieju i zapraszają wszystkich chętnych na kolejny turniej, który zostanie rozegrany 16 czerwca 2024 r. na sali w Pierzchowie (gmina Gdów).