VII Mini Playback Show

 

27 października, na Sali Widowiskowej Urzędu Gminy Kłaj, odbyła się siódma już edycja konkursu Mini Playback Show. Impreza przeznaczona dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowych Domów Samopomocy, organizowana jest przez Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Dobro Dziecka”, a współfinansowana przez Powiat Wielicki.

Konkurs polegający na jak najwierniejszemu odwzorowaniu oryginalnego utworu, w tym roku zgromadził osoby niepełnosprawne z aż 10 ośrodków. Wśród zaproszonych gości, nie zabrakło przedstawicieli władz gminnych i powiatowych. Na scenie, jak co roku zaprezentowali się soliści oraz zespoły. Jury w składzie Pan Bogdan Czyż, dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kłaju, Pani Jadwiga Skoczek, Przewodniczącą Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki oraz Pani Oliwia Bieda, przedstawiciel Urzędu Gminy Kłaj, oceniali przede wszystkim charakteryzację, ruch sceniczny, znajomość teksu utworu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Na scenie, łącznie zaprezentowało się około 50osób. Pierwsze miejsce jako solistka bezapelacyjnie zajęła przedstawicielka Środowiskowego Domu Samopomocy z Zagórzan w energrtycznym utworze Agnieszki Chylińskiej „Królowa łez”. Drugie miejsce przypadło uczestniczce Warsztatów Terapii Zajęciowej z Krakowa, ul. Zatorem w utworze Izabeli Trojanowskiej „Wszystko czego dziś chcę”, która zachwyciła Jury wiernym odwzorowaniem ruchów scenicznych. Trzecie miejsce otrzymała podopieczna Warsztatów Terapii Zajęciowej z Łapanowa, która z pomocą licznie przygotowanych rekwizytów, zaprezentowała utwór Sylwii Grzeszczak „Male rzeczy”.

W kategorii Zespół pierwsze miejsce wywalczyła grupa z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Łapanowa z utworem Sound’n’Grace &Filip Lato „100”. Chyba każdy zwrócił uwagę na świetne przygotowanie zespołu pod względem ruchów scenicznych oraz ciekawy pomysł przedstawienia piosenki.  Drugie miejsce otrzymali uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Podolan w utworze Janka Wydry „Morze moje morze”. Była to pierwsza w historii Mini Playback Show, szanta przedstawiona na scenie. Trzecie miejsce zdobył zespół ze Środowiskowego Domu Samopomocy z Tomaszkowic w utworze „My Słowianie” Donatan & Cleo. Jury doceniło świetne przygotowanie oraz żywiołowość uczestników.

Dyplomy oraz nagrody współfinansowane przez Powiat Wielicki sprawiły wszystkim ogromnie dużo radości. Widownia jak co roku, świetnie się bawiła i dopingowała swoich faworytów. Wszystkim pozostaje z niecierpliwością czekać na koleją edycję konkursu