Wakacyjne spotkania z tenisem

Za nami pierwszy turniej tenisa stołowego o Puchar Starosty Powiatu Wielickiego. Na zawody rozegrane 14 sierpnia 2022 r. w Pierzchowie przybyło łącznie 37 osób – dzieci i młodzieży z terenu całego województwa. Zawody trwały blisko 4 godziny mimo, że większość meczy rozgrywano do dwóch wygranych setów.

„W  turnieju, w większości wzięli udział uczestnicy na co dzień trenujący w klubach sportowych, dlatego mecze były niezwykle zacięte i emocjonujące. Poziom turnieju mimo trwającego okresu przygotowawczego do nowego sezonu był bardzo dobry. Kilkoro z uczestników to czołowi zawodnicy Małopolski oraz członkowie kadry wojewódzkiej.” – powiedział organizator i propagator tenisa Wojciech Biernat.

W kategorii klas I-IV szkół podstawowych zarówno wśród dziewcząt i chłopców grano w dwóch grupach, po których wyłoniono pary półfinałowe. Spotkali się w nich Zuzanna Mardosz, Karolina Utylska, Dominika Kulczyk, Marcelina Sochaj wśród dziewcząt oraz Artur Stachel, Karol Kaczmarczyk, Jakub Sikoń, Patryk Śledziewski wśród chłopców. Mecze finałowe zakończyły się wygraną Zuzanny Mardosz z Cichawy i Artura Stachela z Pierzchowa.

W klasach V-VIII rozegrano mecze każdy z każdym, co wyłoniło najlepszych bez potrzeby rozgrywania dodatkowych spotkań. Wśród dziewcząt zwyciężyła Weronika Jakubczyk z Brzezia, a wśród chłopców Jan Syktus z Limanowej.

„Wyniki turnieju cieszą mnie szczególnie, gdyż z bardzo dobrej strony pokazali się moi zawodnicy, na co dzień trenujący i grający w UKS Rokicie Szczytniki. Wygrali, aż trzy kategorie wiekowe. Kolejny turniej odbędzie się 23 października 2022 r. na który już serdecznie zapraszam” – podsumował turniej Wojciech Biernat.

Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki, a najlepsza trójka dyplomy i drobne nagrody rzeczowe ufundowane przez Powiat Wielicki.

Najlepsze czwórki turnieju:

Klasy I-IV – dziewczęta

 1. Zuzanna Mardosz – Cichawa
 2. Karolina Utylska – Kraków
 3. Marcelina Sochaj – Nowy Sącz
 4. Dominika Kulczyk – Nowy Sącz

Klasy I-IV – chłopcy

 1. Artur Stachel – Pierzchów
 2. Karol Kaczmarczyk – Wołowice
 3. Jakub Sikoń – Wielka Wieś
 4. Patryk Śledziewski – Świątniki G.

Klasy V-VIII – dziewczęta

 1. Weronika Jakubczyk – Brzezie
 2. Kaja Konstantyn – Kraków
 3. Dorota Woźniak – Brzezie
 4. Jagoda Michalska – Wieliczka

Klasy V-VIII – chłopcy

 1. Jan Syktus – Limanowa
 2. Adam Reszka – Kraków
 3. Maciej Mardosz – Cichawa
 4. Kornel Utylski – Kraków

  Po zakończeniu turnieju odbył się dodatkowy turniej open, w którym wzięło udział 24 zawodników z Małopolski, Podkarpacia i Świętokrzyskiego. Zwycięzcą został pan Dawid Sywała  z Krakowa, przed Andrzejem Dźwigiem z Myślenic i Leszkiem Maduzią z Pawęzowa.